Kolínské kulturní léto startuje už v neděli. Letní rozjezd s Top Dream Company začne v 17 hodin na Kmochově ostrově.Návštěvníci se mohou těšit na funk, soul, disco and groove, latinskoamarickou hudbu nebo reggae v podání energické formace z Prahy.

O čtrnáct dní později potěší Kolíňáky Vladimír Mišík se svoji rockovou kapelou ETC. Koncert se uskuteční na náměstí a začátek je naplánovaný na 19 hodin.

O hodinu dříve však vystoupí předkapela. Pozvaná je pražský hudební skupina s bluesovými kořeny, která si říká Jamie Marshall and The Amplified Acoustic Band.

Poslední červencová neděle pak bude patřit bluegrassové kapele z Ronova nad Doubravou. Od 17 hodin totiž Kmochův ostrov rozezní hity kapely Wyrton. O hodinu později potěší srdce hudebních nadšenů ineerocková či folkrocková kapela Jarret.

V rámci Kolínského kulturního léta se opět uskuteční také Charijazz. Jde již o třetí ročník charitativního nejen jazzového festivalu, který v loňském roce pomohl Dobrovolnickému centru sv. Bartoloměje bezmála pěti tisíci korunami. Festival, který se opět chystá pomáhat, začne na Kmochově ostrově v 17 hodin.

Další část Kolínského kulturního léta nezapomíná na posvícení, a tak místní 27. srpna čeká posvícenská zábava.

Hudební program se tentokrát odehraje na Karlově náměstí a odstartuje ho Kolíňanka s Janou Kociánovou v 17.30 hodin. V 19 hodin pak zahraje Cimbálová muzika Michala Horsáka.

Závěrečný mejdan je naplánovaný taktéž v samotném srdci města, a to na 17. září. První se kolínskému publiku představí funk-ska kapela z Lysé nad Labem , která si říká Sek jsi bombónky. Start jejího setu je naplánovaný na 18 hodin.

O opravdovou tečku za Kolínským kulturním létem se pak postará kapela Monkey Business, která začne svůj koncert o hodinu později.