Do kolínského divadla dnes zavítá rocková legenda
Kolín – Legendární československá rocková kapela Energit, která se kolem kytaristy Luboše Andšta zformovala v sedmdesátých letech hlásí návrat po třiceti letech. Vystoupí v kolínském divadle na hlavní scéně dnes od 19 hodin.

Partička míří do Kolína
Kolín – Oblíbená improvizační show Partička zavítá dnes do Městského společenského domu v Kolíně. Začátek je naplánovaný na 20 hodin. Kolíňáci mají jedinečnou možnost zažít nespoutanou legraci v podání pánů Suchánka, Genzera, Koháka, Sokola, Chmely či Čurka.

Vernisáž výstavy Starý návrat zpestří houslista
Český Brod – Výstava obrazů z tvorby autorů Bohumíra Starého a Václava Návrata začne vernisáží v úterý od 19 hodin. Obrazy budou vystavené v kulturním domě Svět. Vernisáž ozvláštní sólové vystoupení Václava Návrata.Oplany pořádají orientační závod Oplanská bloudička
Oplany – Orientační závod v běhu nebo chůzi pořádají v rámci Dnů orientace v přírodě v Oplanech již po osmé Závod se uskuteční v sobotu 16. září a tratě budou připravené pro úplné začátečníky i pro zdatnější odvážlivce. Sraz účastníků závodu je naplánovaný na 9.30 hodin na dětském hřišti Na Průhoně, kde je také cíl závodu. Start je odsud vzdálený asi 250 metrů vedle lesní cesty.

Radim se dá do pohybu
Radim – Radimští se v sobotu opět rozhýbou v rámci třetího ročníku Radimi v pohybu. Připravené jsou tratě pro mládež dlouhé 100 až 1000 metrů. Dále se lidé mohou přihlásit do zámeckého běhu na 1600 metrů. Hlavní závod je dlouhý 5 nebo 10 kilometrů. Start všech běhů na na fotbalovém hřišti. Mládežnické kategorie vyběhnou v 8.30, dospělí pak odstartují v 11.11 hodin.Skauti připravují Hemžení
Plaňany – Tradiční plaňanské hemžení se koná již o víkendu. V pátek od 17.30 je připravené divadelní představení „Dvanáct měsíčků“ v podání dívčího kmene junaček z Plaňan, o půl hodiny později se představí loutkové divadlo „Kašpárek a Drak“ v podání úplně malého divadélka. Od 19 hodin je připravený program pro dospělé. V plánu je projekce dokumentu „SKAUTI BEZ LILIE“ o skautech v době normalizace a poté jamování s Janem Rotem. V sobotu v 9 hodin začne jarmark a o hodinu později dobrodružná hra. Samotné Hemžení potrvá od 13 do 17 hodin. Děti se mohou těšit na 50 atrakcí.

Ukáží, jak venku cvičit
Český Brod – Na Českobrodské Škvárovně se ve středu 13. září od 16 hodin uskuteční ukázková hodina workoutu. Akce se měla konat již na konci června při slavnostním otevírání hřiště, tehdy však bohužel pršelo.

Černý Petr se vrátí do kolínského kina
Kolín – Československý film z roku 1963, který natočil světoznámý režisér Miloš Forman se v Kolíně dočká obnovené premiéry. Kromě Kolína se film bude promítat na letošním 74. mezinárodním benátském festivalu nejlepších digitálně restaurovaných snímků. V Kolíně film lidé uvidí ve čtvrtek 14. září. Mimořádná událost začne v 16 hodin ve foyer kina výstavou fotografií, dobových informací z natáčení za účasti pamětníků a zahraje také Městská hudba Františka Kmocha. Po slavnostním zahájení, kterého se zúčastní zástupci NFA bude následovat projekce digitálně restaurovaného filmu Černý Petr.

Kouřim má sportovní hry
Kouřim – Sedmnáctý ročník Kouřimských sportovních her začne v sobotu 16. září v 8.30 hodin na hřišti u sportovní haly. Zájemci se mohou do závodů přihlásit od 7.45 hodin. Klání bude trvat do 13 hodin.