Tři Sestry opět vystoupí na koupališti Vyžlovka

Vyžlovka – Oblíbená kapela Tři Sestry odehraje v sobotu svůj tradiční koncert na koupališti na Vyžlovce. Návštěvníci se mohou těšit na velkolepou show s novým play listem. Jako hosté se představí E!E, Doctor P. P. a Ešus. Koncert začíná v 18 hodin, vstup do areálu bude možný od 17 hodin.

Pod mostem cup láká na umělou stěnu dětské lezce

Kolín – Již čtvrtý ročník horolezecké akce Pod mostem cup se koná v sobotu. Mladí horolezci se sejdou v 9 hodin na lezecké stěně pod Novým mostem. Přihlásit se lze na místě do 10 hodin, kdy závody začnou. Od 14 hodin je připravený program pro veřejnost. Těšit se můžete na lezecké ukázky kolínských horolezců nebo ukázky skateboardingu. Představí se také finalistky Miss Polabí 2017 a každý si může vyzkoušet lezení. Veškeré vybavení si může zapůjčit zdarma. Pro všechny mladé účastníky soutěže je připravené občerstvení a vítězové se samozřejmě mohou těšit na věcné ceny.

Vláčky vystaví v Pečkách

Pečky – Milovníci železnice mají o víkendu dostaveníčko v Pečkách. Místní modeláři opět zvou všechny malé a velké nadšence na výstavu modelů železnic a ukázku své práce. Pro nejmenší jsou připravené dětské hrací zóny. Otevřeno je v sobotu od 9 do 17 hodin a v neděli od 9 do 15 hodin.

Červenopečečtí hasiči slaví

Červené Pečky – Hasičský sbor oslaví v sobotu 140 let od svého založení. Zahájení oslav je naplánované na 14 hodin před hasičskou zbrojnicí. V 15 hodin pak začne výstava koňských stříkaček a svůj koncert odstartuje místní oblíbená kapela Trampoty. Připravené jsou také soutěže pro děti. V 16 hodin si v netradičních soutěžích zabojují také dospělí a svou práci ukáže městská policie z Kolína. Po celou dobu oslav bude pro návštěvníky připravená prohlídka zbrojnice audiovizuálními ukázkami.

Oslaví 750 let od první písemné zmínky o obci

Starý Kolín – V sobotu v 9 hodin začne program oslav výročí obce. Lidé se mohou zúčastnit turnaje v nohejbale, závodů ve střelbě nebo si prohlédnout hasičskou techniku či myslivnu. Od 13 hodin začne hlavní program v kulturním domě, kde vystoupí také děti ze základní školy. Na večer je nachystaná zábava. Možné je také si prohlédnout školu, kostel, knihovnu či obecní úřad. V neděli dojde na přehlídku historických vozidel a přátelská utkání fotbalistů.

Plaňanské posvícení startuje už dnes odpoledne

Plaňany – Festival Plaňanské posvícení odstartuje již dnes odpoledne. Hudební fanoušci se mohou těšit na víkend nabitý hudbou. V sobotu navíc kromě koncertů na návštěvníky čekají hned tři autogramiády a pro děti bude připravené zábavné odpoledne plné soutěží. Pořadatelé lákají do Plaňan také na pondělí, kdy si na své přijdou senioři a milovníci humoru. Zatímco o víkendu se představí například Škwor, Walda Gang, Slza, Jelen nebo dvojice Blanarovičová – Vojtek, v pondělí zavítá do Plaňan Moravanka a Zdeněk Izer. Navíc dojde k prvnímu promítání nového klipu Josefa IX.

Traktory i závody na kole – to je posvícení v Krychnově

Krychnov – Sobota bude v Krychnově ve znamení posvícení. Kolotoče však nečekejte. Posvícení začne traktoriádou v 9 hodin. Hodinu po poledni pak obcí projde královský průvod. Ten zastaví u každého obydlí a jeho výsost každého pozve na večerní veselici. Vítané budou drobnosti, které jednotliví obyvatelé věnují do večerní tomboly. Odpoledne bude patřit tradičnímu závodu Krychnovský cross. Závodit mohou nejen cyklisté, ale také chodci. Na večer je přichystaná posvícenská zábava, a to od 20 hodin. K tanci a poslechu zahraje kutnohorská hudební skupina Noční můry.