Prohlídky chrámu sv. Bartoloměje budou možné v sobotu 8.9. a v neděli 9.9. a následující sobotu a neděli od 10 do 16 hodin. Od soboty do příští neděle bude možné vystoupat na zvonici, a to také mezi 10. a 16. hodinou. V sobotu 8.9. a příští neděli bude přístupná židovská synagoga (9,00 - 15,00). Tuto a příští sobotu a neděli můžete od 9 do 15 hodin zajít do Staré farní školy, ve stejných dnech a časech se lze podívat i do regionálního muzea. Oba víkendy zve k prohlídce také Kapucínský kostel Nejsvětější Trojice a kostel sv. Jana Křtitele. Zámek si letos bude možné vzhledem k demolici spilky prohlédnout jen zvenku.

Kostel československé církve husitské se ale veřejnosti otevře tuto a příští neděli, obě soboty jsou naopak vyhrazeny pro kostel Českobratrské církve evangelické. Celé víkendy bude přístupný kostel sv. Víta na Zálabí, starý i nový židovský hřbitov po obě neděle. Budova radnice pro účely prohlídky otevře pouze v sobotu 8. září mezi 10. a 11. hodinou. Práchovna zve k prohlídce po oba tyto i příští víkendové dny od 10 do 15 hodin.

Otevřou se i kostely v okolí, a to v sobotu a v neděli kostel sv. Jiří v Lošanech, po oba víkendy kostel sv. Václava ve Vrbčanech, v sobotu a příští neděli se otevřou dveře kostela sv. Václava a Božího Těla v Křečhoři, zítra a v neděli kostel sv. Václava Nová Ves I.

Návštěvníky čekají i doprovodné akce. V sobotu prohlídka radnice s výkladem (v 10 hodin), kapucínského kostela s výkladem ve 13 hodin, v 16 hodin pak výklad v chrámu sv. Bartoloměje. V 17 hodin se v sobotu uskuteční také koncert v novoveském kostele, ve 14,30 také vystoupení v kostele Českobratrské církve evangelické. V neděli v 10 hodin začíná prohlídka židovského ghetta včetně synagogy a hřbitova, v 15 hodin výklad v kostele Československé církve husitské, v 16 hodin koncert židovské hudby v synagoze. Na další týden jsou naplánovány další koncerty, přednášky a jiné zajímavé akce.

Všechny vstupy do památek jsou zdarma, kromě zvonice kostela sv. Bartoloměje a koncertu v synagoze.