Kino 99 Kolín

15 hodin – KUŤÁSEK A KUTILKA, animované pásmo pohádek pro nejmenší. Psí pohádka, Cvrček a bombardón, Kuťásek a Kutilka, Potkali se u Kolína, Krtek a lízátko, Pohádka o klikotoči. Mládeži přístupný.

17 hodin – HARRY POTTER A FÉNIXŮV ŘÁD, britsko – americký film. Harry Potter se vrací do Bradavic, aby nastoupil do pátého ročníku školy čar
a kouzel. Tam však zjistí, že většina členů kouzelnické komunity věří, že jeho nedávné setkání s Lordem Voldemortem je obyčejný výmysl. Ba co hůř, ministr kouzel Kornelius Popletal opět jmenoval nového učitele obrany proti černé magii.

V lekcích podezřelé profesorky Umbridgeové se však mladí čarodějové nic zásadního nenaučí, a proto nemají dostatek znalostí k boji s temnými silami. Na Hermioninu a Ronovu výzvu se Harry rozhodne vzít chod věcí do svých rukou. Tajně se začne scházet s malou skupinou studentů, kteří se hrdě nazvali Brumbálova armáda. Ačkoliv je sám teprve student, připravuje odvážné mladé čaroděje na nebezpečnou bitvu, která brzy propukne …Mládeži přístupný.

17.30 hodin – RUSH HOUR 3 – TENTOKRÁTE V PAŘÍŽI, americký film. V srdci samotné Paříže leží jedno z největších tajemství čínských Triád – nejmocnějšího a nejznámějšího kriminálního syndikátu na světě. Velvyslanec Han objevil pravou identitu jedné z nejnebezpečnějších osob v širokém okruhu zločinců, kterou byl pevně rozhodnut zveřejnit. To se ale nepodařilo, protože byl umlčen jedním z triádských zabijáků. Triády by udělaly cokoliv, aby jejich tajemství zůstalo ukryto před světem, a proto je pouze jedna naděje na jejich zastavení. To léto se losangeleský detektiv Carter a čínský inspektor Lee vydávají do Paříže, aby zastavili spolčení kriminálních gangů. Mládeži do 12 let nevhodný.

19.30 a 22 hodin – MŮJ VŮDCE: SKUTEČNÁ SKUTEČNOST O ADOLFU HITLEROVI, německý film. Šokující, kontroverzní, až satirická komedie. Do konce roku 1944 zbývá pět dnů a Adolf Hitler propadá depresím. Prvního ledna má před zraky tisíců Berlíňanů a filmovými kamerami pronést novoroční řeč. Jenže má deprese a na nějaké řečnění nemá ani pomyšlení. Třetí říše se hroutí a Adolf také. Jeho nejbližší spolupracovník a ministr propagandy Joseph Goebbles však potřebuje svého vůdce v dobré kondici. S přípravou novoročního projevu má Hitlerovi pomoct jeho bývalý dvorní herec Adolf Grünbaum, který je ale židovského původu. Goebbels ho nechává i s celou rodinou přivézt z koncentračního tábora rovnou do vůdcovy kanceláře. Čas běží a vůdce musí být do svého projevu zpátky ve formě. Mládeži do 12 let nevhodný.

20 hodin – KDYŽ SI CHUCK BRAL LARRYHO, americký film. I kamarádství by mělo mít své meze. Oscarový scenárista Bokovky Alexander Payne se při psaní další komedie na téma „přátelství mezi chlapy“ pustil na hodně tenký led. V originální romanci udělal ze dvou kámošů na život a na smrt zákonem registrované partnery, ačkoliv oba jednoznačně preferují opačné pohlaví… Mládeži do 12 let nevhodný.

Městské divadlo Kolín

neděle 21. října, 15 hodin
PRINCEZNA SE ZLATOU HVĚZ〜DOU NA ČELE, velká výpravná pohádka, jedna z nejkrásnějších z pera B. Němcové s písničkami P. Maláska. Nezapomenutelnou filmovou podobu jí vtiskl režisér Martin Frič. Opět se setkáte s prin〜ceznou Ladou, která se musí ukrývat v myším kožíšku před zlým nápadníkem králem Kazisvětem v kuchyni zlého prince Radovana. Uvádí: Východočeské divadlo Pardubice.

Tylovo divadlo Kutná Hora
úterý 23. října, 19.30 hodin
ČTYŘI POKOJE DO ZAHRADY
– mnohokrát oceněná francouzská komedie autorů Pierra Barilleta a Jeana Pierra Grédyho. Ukazuje nám čtyři podoby lásky, čtyři pohledy do světa zamilovaných, okouzlených, podvádějících i podváděných. Je o lásce laskavé, vážné, vražedné, překvapivé i překvapující. A aby to bylo ještě napínavější, hra má detektivní zápletku.

Křesetice
sobota 20. října, 20 hodin

ROCKOVÁ ZÁBAVA – vystoupí kapela Argema a předkapela Adrien.

Sokolovna Zásmuky
sobota 20. října, 21 hodin
POSVÍCENSKÁ TANEČNÍ ZÁBAVA
– pro dobrou pohodu hraje skupina Komunální odpad.

Na Zámecké Kolín
neděle 21. října, 14 – 18 hodin
NEDĚLNÍ TANEČNÍ ODPOLEDNE
– hraje Ševcovská muzika ze Skutče. Pořádá Klub přátel Fr. Kmocha.