Kino 99 Kolín, pátek 31. srpna

18 hodin, zvláštní představení – VZKŘÍŠENÝ Z MRTVÝCH
, pozoruhodný příběh nigerijského pastora Daniele Ekechukwu, jenž utrpěl smrtelné zranění při autohavárii 30. listopadu 2001 blízko města Onitsha v Nigérii. Při dramatické cestě do nemocnice v Owerri přestal jevit známky života a byl lékařskými týmy ve dvou nemocnicích prohlášen za mrtvého. Druhý tým vydal lékařskou zprávu a poslal tělo mrtvého do márnice. Danielova žena však slyšela o shromáždění, kde měl kázat evangelista Reinhard Bonnke, a rozhodla se tam přivést Danielovo tělo v rakvi. Uvidíte příběh, na který nikdy nezapomenete. Mládeži přístupno.

19.30 hodin – OKAMŽIK ZLOMU, americký film. Na světě není nic horšího než naštvaný důchodce. A když takovýhle pološílený veterán zaměří veškerou pozornost jen a pouze na vás, je na čase sbalit kufry a odstěhovat se co nejdál. Bohužel pro asistenta státního návladního Willa Beachuma už je na to trochu pozdě. Nedávno se mu podařil parádní kousek, když chytil jistého Teda Crawforda, který se pokoušel zabít svou ženu. Bohužel soud měl na celou věc trochu jiný názor, a tak se Crawford dostal ven. A rozhodl se, že Beachumovi udělá ze života peklo…Mládeži do 12 let nevhodné.

20 hodin – FAUNŮV LABYRINT, mexicko – španělsko – americký film. Píše se rok 1944 a dvanáctiletá Ofélie jede se svou těhotnou matkou za otčímem, frankistickým důstojníkem, který kdesi v horách na severu Španělska potlačuje zbytky republikánského povstání. Život ve vojenské posádce ale nenabízí Ofélii pouze realitu poznamenanou boji s povstalci, všeobecným nedostatkem jídla a velmi chladným vztahem s otčímem. Jednou v noci potká dívka v nedalekém starodávném labyrintu starého Fauna. Ten v Ofélii pozná ztracenou princeznu kdysi mocné pohádkové říše, které hrozí definitivní zánik. Aby dívka bájnou říši zachránila a znovu se setkala se svým královským otcem, musí nejdřív splnit několik nelehkých úkolů. Fascinující podívaná a silný příběh o tom, že ve světě dětské fantazie se za život, čest a odvahu platí stejná cena jako ve světě dospělých. Mládeži přístupno.

Letní kino Týnec nad Labem, pátek 31. srpna

SHREK TŘETÍ
, americký film. Král Harold má na kahánku, a je proto jasné, že musí vládu v království Za sedmero horami někomu předat. Ještě jasnější je, že nástupcem trůnu se má stát manžel jeho nejjasnější dcery Fiony. Shrek se ale vyhlídkám na kralování brání tak intenzivně, že se raději rozhodne přemluvit Fionina bratrance, teenagera Artuše, aby si královskou korunu nasadil on. Nejdřív ho ale bude muset najít a udělat z něj chlapa. Osiřelá Fiona má úplně jiné starosti. Absence mužského elementu v království se rozhodne zneužít Krasoň, který se rozhodne za pomoci záporných pohádkových postav zmocnit vlády v zemi násilím. Mládeži přístupno.

Představení v týneckém kině začíná po 21. hodině.

Koupaliště Tři Dvory, pátek 31. srpna

KRLEŠ – rockové léto na letním parketu pokračuje

Letní kino Stříbrná Skalice, sobota 1. září, 19 hodin

J.A.R. – koncert známé skupiny. Na rozproudění krve i nálady předskočí neméně slavný a oblíbený DJ Ráďa se svými melodiemi z let osmdesátých a devadesátých. Areál bude zpřístupněn od 18 hodin.

Tvrz Malešov, sobota 1. září, 10.30 hodin

DOBÝVÁNÍ MALEŠOVA – historická slavnost s vojskem, divadlem, hudbou a tancem.

Zámek Zásmuky, sobota 1. září, 17.30 hodin

ALICE KUBÍČKOVÁ – vernisáž výstavy obrazů ředitelky kolínského psího útulku.

Regionální muzeum Kolín, Velký výstavní sál, do 23. září

BITVA U KOLÍNA – Den znovuzrození monarchie, výstava zaměřená na průběh bitvy a její širší souvislosti. Dále se návštěvník seznámí s některými uměleckými díly a současně také s její tradicí, která je udržována do současnosti při každoročních vzpomínkových setkáních.

Dvořákovo muzeum pravěku, do 2. září

VLADIMÍR CÍSAŘ – výběr z umělecké tvorby autora žijícího a pracujícího v nedaleké Kutné Hoře.