Kino 99 Kolín, čtvrtek 19. července

17 a 19.30 hodin – HARRY POTTER A FÉNIXŮV ŘÁD, britsko - americký film. Harry Potter se vrací do Bradavic, aby nastoupil do pátého ročníku školy čar a kouzel. Tam však zjistí, že většina členů kouzelnické komunity věří, že jeho nedávné setkání s Lordem Voldemortem je obyčejný výmysl, čímž je zásadně zpochybněna Harryho důvěryhodnost. Ba co hůř, ministr kouzel Kornelius Popletal opět jmenoval nového učitele obrany proti černé magii. V lekcích podezřelé profesorky Umbridgeové se však mladí čarodějové nic zásadního nenaučí a proto nemají dostatek znalostí k boji s temnými silami, které se kolem nich stahují. Na Hermioninu a Ronovu výzvu se Harry rozhodne vzít chod věcí do svých rukou. Tajně se začne scházet s malou skupinou studentů, kteří se hrdě nazvali Brumbálova armáda, a učí je, jak se ubránit černé magii. Ačkoliv je sám teprve student, připravuje odvážné mladé čaroděje na nebezpečnou bitvu, která brzy propukne … Mládeži přístupný.

17.30 hodin – TERKEL MÁ PROBLÉM, dánský film. Bláznivá komedie o tajné lásce, „psychovrahovi“, železných tyčích, kanapi a přátelství na zkoušku. Terkel je žákem základní školy. Trochu slaboch, ale jinak ok. Terkel nemá snadný život. Jeho psychopatický strýc Stewart právě napadl dva ostré hochy z Terkelovy třídy, Nigela a Saki. A co uděláte, abyste odvedli jejich pozornost z myšlenek na pomstu? Začnete si dobírat ošklivé děvče z vaší třídy, Tlustou Doris… Ale kdo by si pomyslel, že ona vyskočí z okna? Že začnete dostávat smrtelné výhrůžky a že vlastně nic není, jak se zdá? Mládeži do 15 let nepřístupný.

20 hodin - HOSTEL II, americký horor. V lednu loňského roku vyděsil scénárista a režisér Eli Roth diváky krvavým filmem Hostel, o rok později se Roth vrací a vede nás ještě hlouběji do temných zákoutí lidské mysli. Sledujeme tři mladé Američanky, které se pod vedením exotické a okouzlující známé z Evropy vydávají z Říma na společný víkendový výlet do lázní s příslibem odpočinku, zotavení a posílení svých přátelských pout. Najdou dívky to, co hledají? Nebo se staly obětí klamu, následkem kterého se z nich stanou pouhé loutky v rukou úchylných a privilegovaných lidí? Mládeži do 18 let nepřístupný.

Letní kino Týnec nad Labem, pátek 20. července

GHOST RIDER, americký akční film. Johnny Blaze chce zachránit svého otce před jistou smrtí, čehož zneužije Mefistoteles a nabídne mu nevýhodnou výměnu - zachrání otce, ale Blaze se bude muset stát jeho sluhou. Kaskadér se tak stane Ghost Riderem, démonem, jenž každou noc vyráží na temném hořícím motocyklu vykonávat přání vládce pekel. Jenže Blaze se dokáže Mefistetolovi vzepřít a svou nadpřirozenou moc použije v boji proti zlu… Mládeži přístupné.
Představení začínají po 21. hodině. Letní kino se nachází v areálu mateřské školy.

Místní kino Jevany, pátek 20. července

ARTHUR A MINIMOJOVÉ, americký animovaný film v českém znění. Desetiletý Arthur žije s babičkou v malém domku na venkově. Stejně jako všechny děti je i on fascinován pohádkami, které mu babička vypráví. Zdá se mu o afrických kmenech a příbězích, které jsou popsány a namalovány v čarovné knize jeho dědečka, který záhadně zmizel. Idylické časy skončí v okamžiku, kdy jim hrozí zabavení domku. Jedinou šancí je dědečkův poklad, ukrytý kdesi na zahradě, v Říši Minimojů, roztomilých malých skřítků, o kterých Arthurovi dědeček vyprávěl…
Začátek představení je vždy v 19.30 hodin.

Zámek Rataje nad Sázavou, pátek 20. července, 17 hodin

THE BEATLES REVIVAL – vystoupení vynikající hudební skupiny z Kladna.

Koupaliště Tři Dvory, pátek 20. července

MORČATA NA ÚTĚKU – pivní akce

Letní parket Ratboř, pátek 20. července, 21 hodin

SORRY s předkapelou Blue Bucks.

Zásmuky, fotbalové hřiště, sobota 21. července, od 13 hodin

II. ZÁSMUCKÉ PIVNÍ SLAVNOSTI – moderuje Leoš Mareš

Chrám sv. Barbory Kutná Hora, pátek 20. července, 19.30 hodin

ALEŠ BÁRTA – varhany, žesťový soubor LOW BRASS, uváděno v rámci mezinárodního festivalu PRAGUE PROMS.