Kino 99 Kolín, pondělí 16.7. – středa 18.7.

19.30 hodin – SMRTONOSNÁ PAST 4, americký film. Bruce Willis je zpátky ve své nejlepší roli. Amerika je při oslavách Dne nezávislosti napadena velmi rafinovaným útočníkem. Ten využívá nejmodernější technologie, aby napáchal co největší škody na americké infrastruktuře a uvrhl zemi do chaosu. Jeho promyšlený plán však má jednu trhlinu. Nepočítá s tím, že existuje John McClane (Bruce Willis), který je v proklatě dobré formě. Čtvrté pokračování mimořádně úspěšné série s Brucem Willisem jako nekompromisním protivníkem teroristů všeho druhu a všech národností, slibuje klasickou akční podívanou. V záplavě všech nejmodernějších trikových filmů tak nabízí nejen hrdinu ze staré školy, ale i klasické automobilové honičky, detonace, pořádného záporného hrdinu a střet postmoderního „počítačového“ světa se zdravým selským rozumem. Mládeži do 12 let nevhodný.

20 hodin – HOSTEL II, americký horor. V lednu loňského roku vyděsil scénárista a režisér Eli Roth diváky krvavým filmem Hostel, který se jako první film roku 2006 bleskurychle vyšplhal na čelní příčku žebříčků návštěvnosti. O rok později se Roth vrací a vede nás ještě hlouběji do temných zákoutí lidské mysli. Sledujeme tři mladé Američanky, které pod vedením exotické a okouzlující známé z Evropy vydávají z Říma na společný víkendový výlet do lázní s příslibem odpočinku, zotavení a posílení svých přátelských pout. Najdou dívky to, co hledají? Nebo se staly obětí klamu, následkem kterého se z nich stanou pouhé loutky v rukou úchylných a privilegovaných lidí z celého světa, kteří na stejné místo cestují potají za účelem ukojení svých příšerných potřeb a tužeb? Mládeži do 18 let nepřístupný.

Letní kino Týnec nad Labem, středa 18. července

OBSLUHOVAL JSEM ANGLICKÉHO KRÁLE, český film režiséra Jiří Menzela podle románu Bohumila Hrabala. Mládeži přístupný.

pátek 20. července

GHOST RIDER, americký akční film. Johnny Blaze chce zachránit svého otce před jistou smrtí, čehož zneužije Mefistoteles a nabídne mu nevýhodnou výměnu - zachrání otce, ale Blaze se bude muset stát jeho sluhou. Kaskadér se tak stane Ghost Riderem, démonem, jenž každou noc vyráží na temném hořícím motocyklu vykonávat přání vládce pekel. Jenže Blaze se dokáže Mefistetolovi vzepřít a svou nadpřirozenou moc použije v boji proti zlu… Mládeži přístupný.

Představení začínají po 21. hodině. Letní kino se nachází v areálu mateřské školy.

Místní kino Jevany, pátek 20. července

ARTHUR A MINIMOJOVÉ, americký animovaný film v českém znění. Desetiletý Arthur žije s babičkou v malém domku na venkově. Stejně jako všechny děti, je i on fascinován pohádkami, které mu babička vypráví. Zdá se mu o afrických kmenech a neuvěřitelných příbězích, které jsou popsány a namalovány v čarovné knize jeho dědečka, který před několika lety záhadně zmizel. Idylické časy skončí v okamžiku, kdy jim hrozí zabavení domku. Jedinou šancí je dědečkův poklad, který je údajně ukryt kdesi na zahradě, v Říši Minimojů, roztomilých malých skřítků, o kterých Arthurovi dědeček vyprávěl.

Začátek představení je vždy v 19.30 hodin.

Zámek Rataje nad Sázavou, pátek 20. července, 17 hodin

THE BEATLES REVIVAL – vystoupení vynikající hudební skupiny z Kladna na nádvoří zámku či v jeho okolí. V letošním roce byla skupina pozvána ke koncertování v CAVERN CLUBU v Liverpoolu k 50. výročí slavného klubu a k vystoupení zaměřenému na 800. výročí města.

Koupaliště Tři Dvory, pátek 20. července

MORČATA NA ÚTĚKU – pivní akce

Zámecký park Ratboř, pátek 20. července

STARÉ KLÁDY

Zásmuky, fotbalové hřiště, sobota 21. července, od 13 hodin

II. ZÁSMUCKÉ PIVNÍ SLAVNOSTI – zábavné odpoledne moderuje Leoš Mareš

Chrám sv. Barbory Kutná Hora, pátek 20. července, 19.30 hodin

ALEŠ BÁRTA – varhany, žesťový soubor LOW BRASS, uváděno v rámci mezinárodního festivalu PRAGUE PROMS.