Kino 99 Kolín, čtvrtek 7. června

Filmový klub

19.30 – MLÉČNÁ DRÁHA, francouzský film. Cyklus: Samorosti a géniové. Režie Luis Buñuel. Španělské Santiago de Compostela je významné poutní místo, kam ve středověku chodívalo vyznačenou cestou přes půl milionu poutníků ze všech zemí Evropy, aby uctili památku svatého Jakuba. Podle legendy osvětlovala místo světcových ostatků hvězda, proto se této cestě říkalo také „mléčná dráha“. Dva poutníci, mladší Jean a starší Pierre, se na ní ocitají v druhé polovině 20. století. Mládeži přístupný.

17 hodin – DIVOČÁCI, americký film. Co kdybyste mohli podniknout výlet, který by změnil váš obyčejný život v divoké dobrodružství? Čtveřice kamarádů se jednoho dne rozhodne radikálním způsobem opepřit svůj nudný život a vydává se na motorkářský výlet napříč Amerikou. Oddech od práce a všedních povinností je konečně tady. Ani jeden z nich však nemá tušení, že se během cesty setkají se skutečným motorkářským gangem jménem Del Fuegos a že je čekají odhalení překvapivých tajemství ve vlastních řadách. Mládeži přístupný.

17.30 hodin – NORBIT, americký film. Už jste někdy udělali opravdu velkou chybu? „Jmenuji se Norbit a sotva jsem se narodil, pohodili mě u dveří sirotčince.“ Přesně tak začíná životní příběh věčného smolaře Norbita Alberta Rice, kterého se ujal svérázný vychovatel pan Wong. Prvních devět let jeho života proběhlo v dokonalé harmonii a v nevinných hrátkách s dětskou láskou Kate. Pak se ale na pískovišti setkal s dobře rostlou Rasputií, která se za něj rozhodla provdat a tím mu zbytek života proměnit v peklo. Mládeži do 15 let nepřístupné.

19.30 hodin – ROMING, česká komedie s Bolkem Polívkou a Mariánem Labudou. Roman dal kdysi dávno kamarádovi slib, že až jejich děti dospějí, ožení se Romanův syn Jura s jeho dcerou. Cesty rodin se rozešly. Po letech přichází dopis, nevěsta dosáhla dospělosti a je třeba dávný slib naplnit. Potíž je v tom, že Jura studuje vysokou školu, chodí s atraktivní blondýnou, ženit se nechce a už vůbec nestojí o děvče, které v životě neviděl. Po otcově naléhání ale nakonec souhlasí, že se pojede na tajemnou nevěstu podívat. Výprava, jíž velí tatínkův velmi svérázný kamarád Stano, se stane nepřetržitým sledem bláznivých situací… Mládeži přístupné.

20 hodin – SUNSHINE, americký film. Slunce začíná vyhasínat a tím ohrožuje samotnou existenci života na Zemi. Proto se k naší hvězdě vydává kosmická loď Icarus 2 s osmičlennou posádkou. V blízkosti Slunce ale posádka zachytí nouzový signál lodě Icarus 1, která před šesti lety zmizela beze stopy při pokusu o dokončení stejné mise. Mládeži do 12 let nevhodný.

Městské divadlo Kolín, čtvrtek 7. června, 19 hodin

TANEC 2007, galavečer tanečního kolektivu Kocour Modroočko. Vystoupí taneční kolektiv Kocour Modroočko , balet ND a jeho sólisté Michal Štícha a Ivana Illieko, Václav Neckář, Vosto 5, Dominik Budlovský, Rasputin a Dancing mothers.

ZUŠ Fr. Kmocha Kolín, čtvrtek 7. června, 17 hodin

III. ABSOLVENTSKÝ KONCERT – velký sál ZUŠ

Městský společenský dům Kolín pátek 8. června, 20 hodin

SCHODIŠTĚ – kapela vystoupí v Malé scéně. Schodiště po odchodu bubeníka a především textaře Marka Brodského zkouší jít jiným směrem. V zimě natočilo novou desku, která má být krokem do neznáma.

Klub Céčko, Pražská 880, Kolín, pátek 8. června, 16 – 18 hodin

DRUM CIRCLES - Bubnování na Céčku, Drum Circles - aktivní forma relaxace, zábavy a prožitek z vlastní hudební tvorby.

Kolínsko, 8. – 10. června

KMOCHŮV KOLÍN – 44. ročník festival dechových hudeb

Staré lázně Kolín, pátek 8. června, 18 hodin

KMOCHOVA HUDBA KOLÍN, o. s. – koncert orchestru pod vedením Petra Stříšky se uskuteční ve velkém sále. Zazní skladby F. Kmocha, J. Poncara, J. Vejvody, ale také Bugatti step od J. Ježka či předehra k opeře Carmen od G. Bizeta.

Koupaliště Tři Dvory, pátek 8. června

RYBIČKY 48 – koncert oblíbené skupiny

Radim, letní parket na hřišti, sobota 9. června, 20 hodin

DIVOKEJ BILL – jako předkapela vystoupí Temperamento a Telegraf.