Letní kino zve na komedii

Kolín – Letní kino promítá dnes (22. července) komedii Pojedeme k moři. Hrdinou příběhu je desetiletý kluk, který je zároveň také vypravěčem, kameramanem a režisérem svého filmu. Promítání v parku vedle Ztracené uličky začne ve 21.35 hodin. Na příští týden jsou přichystané filmy Vrať se do hrobu, Kamarád do deště a Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa.

Kouřim čeká filmové léto

Kouřim – Filmové léto začne ve čtvrtek, kdy bude po celý den otevřená Galerie Pod stanem, od 19 hodin zahraje Suchdolanka a ve 21.30 se nejen místní mohou těšit na promítání Teorie Tygra. V pátek bude po celý den taktéž otevřená galerie, o hudební program na náměstí se postará dvojice Kašpar a Holoubek a nejen děti se mohou těšit na pohádku Řachanda. V sobotu zahraje kapela KNOT a promítat se bude Všechno nebo nic. Neděle bude opět patřit hudební dvojici Kašpar a Holoubek. Večerní promítání pak bude v cestovatelském duchu. Příchozí mohou vidět dokumentární film Trabantem do posledního dechu. 

V kavárně vystoupí bluesová kapela St. Johnny

Kostelec n. Č. l. – Jediná kapela v České republice hrající jump-blues 50. let zahraje v kavárně Modré dveře na náměstí Smiřických ve středu 26. července od 19 hodin. Jan Stehlík založil kapelu St. Johnny v roce 2005 inspirovaný svými cestami po USA.

Letní divadelní aktivity pokračují černou komedií

Louňovice – V rámci letních divadelních aktivit se dnes večer (22. července) odehraje divadelní představení Tetičky v podání Nového divadla Mělník. Divadlo začne ve 20 hodin v areálu restaurace U Henců. Tetičky jsou známá černá komedie na motivy hra Josepha Kesselringa Jezinky a bezinky. 

Hudební léto začne v kostele

Stříbrná Skalice – Stříbrnoskalické hudební léto začne koncertem, který se uskuteční v sobotu 29. července v 16 hodin v kostele sv. Jakuba Většího v Rovné. Na flétnu se představí Markéta Stivínová, kytary se ujme Taťána Klánská. V zajímavé kombinaci nástrojů uslyšíte díla G. F. Telemanna, J. S. bacha, A. Corelliho nebo C. Debussyho.