Každý si na akci mohl přinést svůj dopravní prostředek. Menší chlapci tak brázdili vody takzvaného Dolejšáku na obyčejné pneumatice od traktoru. O to zajímavější však měli pádla. Jeden z nich pádloval pomocí rýče a druhý se snažil o to samé pomocí rejžového koštěte.

Další z dopravních prostředků dlouho nevydržel. Pirátská loď se se svou posádkou převrhla hned při nástupu.

Maminky s malými dětmi daly přednost bezpečnější dopravě. Ženy si zvolily závody na raftu. Motivací jim bylo měření času, za který musely objet překážky a vrátit se zpět na start. Nejzajímavější soutěží se však bezesporu stalo přecházení a přejíždění lávky. Ta byla zpočátku široká. Čím dál více se však zužovala. Ten, kdo ji přejížděl na kole, tak neměl možnost se vrátit zpět suchý. Vždy musel skončit ve vodě.

Odvážlivci by se dali spočítat na prstech jedné ruky. Všichni byli muži a mezi nimi jeden mladých hoch. Každý z nich jel na kole hned několikrát, aby dojel po dřevěné, na konci velice úzké lávce, co nejdál. Děti si molo užily také. Přecházely po něm tam a zpátky. Někteří chlapci nakonec využili sluníčka a v ne příliš čisté vodě se i vykoupali.