Podomní prodejci byli neodbytní, obtěžovali občany

Kolín – Podomní prodejci energií obtěžovali v Trojanově ulici. „Neodbytná dvojice opakovaně zvonila na zvonky a bouchala na dveře i v případě, že byli obyvateli odmítnuti,“ pospala mluvčí strážníků Helena Honkiszová. Prodejci prý chtěli po obyvatelích vidět faktury za spotřebované energie. Když odmítli, začali tlouct na dveře a domáhali se komunikace. Strážníci prodejce na místě poučili o tom, že porušují nařízení města.

Narkomani ze severu hledali útočiště v Kolíně

Kolín – U železničního mostu na Zálabí našla azyl dvojice narkomanů, která na místě dělala nepořádek. Žena z Broumova a muž z Teplic nad Metují byli podle mluvčí strážníků Heleny Honkiszové z místa vykázání po tom, co nepořádek uklidili. „Vzhledem k tomu, že se jedná o nové bezdomovce, bylo jim doporučeno, aby se zde ve městě nadále nezdržovali a vydali se zpět do místa trvalého pobytu,“ dodala mluvčí kolínských strážníků.

Chtěl ušetřit podvodem

Kolín – Ušetřit chtěl zřejmě muž z Kolína při nákupu v hobby marketu. Mosaznou vsuvku vzal z regálu a vložil ji do sáčku s čárovým kódem od levnějšího zboží. Na pokladně mu jeho podvod prošel a zaplatil nižší cenu. Domů si však zboží neodnesl. Za pokladnou ho zastavila ostraha. „V daném případě se jedná o podezření ze spáchání přestupku proti majetku,“ vysvětlila mluvčí strážníků Helena Honkiszová s tím, že muž se k přestupku přiznal a rozdíl v ceně uhradil. Kromě toho musel však zaplatit ještě pokutu. Šetřit se mu tedy tímto způsobem nevyplatilo.