S výjimkou prvotiny Divadelní vejšplechty zaznamenávající vtipné prupovídky zapsané Fuchsovou na zkouškách její domovské scény Činoherního klubu, nesou všechny ostatní ve svém názvu slůvko když.

Ani tentokrát neudělala změnu - první se jmenuje Když syn píše líp než máma a knížka kromě povídek Fuchsové obsahuje i díla jejího syna Filipa.

Pravidelní čtenáři tohoto listu pak znají kompletně i druhou knihu uváděnou do života a pojmenovanou Když se řekne Fuchsoviny – ta shrnuje fejetony psané právě do Kolínského deníku.

Zmiňuje v nich mnoho obyvatel města a často připojuje i jejich webové adresy. Každý, kdo si v úterý zakoupil knihu, dostal k ní nejen autogram, ale vytáhl si i lísteček, pokud na něm bylo napsáno písmeno ž, dostal ještě dlouhou žížalu.

„Vyrobili mi je moji kamarádi z kolínské Diakonie, kterým posílám honoráře za otiskování Fuchsovin. Teď mi udělali ohromnou radost v sobotu, když před kolínským Stap barem sehráli hru na motivy Shakespeara. Vůbec jsem je nepoznávala,“ vysvětlila autorka.

Zdeněk Hejduk