Bubeník Black Sabbath vystoupí v neděli v Kolíně
Kolín – Hlavní sál Městského společenského domu v Kolíně se rozezní v neděli 7. ledna od 20 hodin jedinečným rockovým vystoupením Vinnyho Appice, legendárního bubeníka skupiny Black Sabbath. Právě probíhající turné Mob Rules není jen bubenickou exhibicí, ale plnokrevnou hard rockovou akcí se vším všudy. Koncert bude poklonou rockovým bardům, se kterými muzikant v minulosti hrál. Speciálním hostem bude česká metalová kapela Motorband.

Zajděte na vernisáž ostravského výtvarníka
Kolín – Slavnostní zahájení výstavy nejznámějšího současného ostravského umělce Jiřího Sirůvky se bude konat v Galerii města Kolína v úterý 9. ledna od 17 hodin. Autor je známý jako malíř, performer, fotograf, kurátor, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel performance skupiny „Předkapela Lozinski“, výtvarné skupiny „Přirození“ a kabaretu „Návrat mistrů zábavy“. Od roku 1994 se věnuje volné tvorbě. Dílo Jiřího Surůvky i jeho akce a performance lze nazvat brutální. Týkají se kontroverzních sociálních, politických a kulturních témat a míří divákovi přímo mezi oči. Zajímavé obrazy, tisky a objekty tohoto autora budou v kolínské galerii k vidění až do 25. března.

Nedělní koncert ve Velimi doplní Rybova mše
Velim – Církevní společenství při kostele svatého Vavřince ve Velimi připravilo na neděli 7. ledna Tříkrálový koncert, který v kostele začne netradičně už v ranních hodinách. Akce je naplánovaná od 9 hodin a součástí programu je také Česká mše vánoční od Jakuba Jana Ryby „Hej mistře“. Účinkovat bude pěvecký sbor Hlahol z Nymburka spolu se svými hosty. Od 13 hodin se pak v obci uskuteční Tříkrálová sbírka pod záštitou charity.Tříkrálový pochod zakončí v kutnohorské restauraci
Červené Pečky – Komise městyse připravila pro všechny příznivce nenáročného pohybu na čerstvém vzduchu Tříkrálový pochod, který se koná v sobotu 6. ledna od 9.30 hodin. Vychází se od zdravotnického střediska v Červených Pečkách. Trasa pochodu povede do horní části obce, přes Vlčí hory do Přítok a dále do Kutné Hory. Pochod se zakončí v některé z kutnohorských restaurací. Návrat zpět pak bude individuální.

Zastavení na kolínském náměstí pomůže dobré věci
Kolín – Poslední tečkou za uplynulým vánočním časem bude v Kolíně zastavení se Třemi králi Kašparem, Melicharem a Baltazarem.
Nejen oni se postarají v sobotu 6. ledna od 16.30 na Karlově náměstí o zábavný program. Ten pro všechny, kteří si v tu dobu udělají čas, připravilo město spolu s kolínskou charitou. Na příchozí čeká přivítání starostou města Kolína Vítem Rakušanem, dále bude následovat příchod Tří králů, požehnání návštěvníkům a tříkrálový příběh. Diváci se můžou těšit také na hudební vystoupení skupiny Awaken a Petra Nobilise. Během akce bude samozřejmě k dispozici teplé občerstvení. Součástí sobotního programu je také tradiční sbírka, jež k obchůzce Tří králů již neodmyslitelně patří a kterou lze podpořit užitečnou věc. Výtěžek z ní totiž poputuje na výstavbu Komunitního centra charity v Kolíně na Zálabí.

Tradiční obchůzky Tří králů uvidíte ve skanzenu

Kouřim – Muzeum lidových staveb v Kouřimi se v sobotu otevře veřejnosti a nabídne program plný lidových zvyků. Tomu budou vládnout Kašpar, Melichar a Baltazar, Tři králové, jejichž svátek na 6. ledna připadá. Návštěvníci skanzenu se mohou těšit na obchůzky s Tříkrálovou kolední hrou a společné zpěv koled s Michaelem Pospíšilem. Po celý den pak budou mít možnost poslechnout si povídání o vánočních a novoročních obyčejích, zúčastnit dílen s tradičními řemesly, nebo si poslechnout hraní na český lidový hudební nástroj fanfrnoch.

Program:
Od 11.00, 13.00 a 15.00:

* obchůzka Kašpara, Melichara a Baltazara s Tříkrálovou kolední hrou

Ve 12.00 a 14.00:

* Zpěv koled s Michaelem Pospíšilem

Po celý den:

* Zimní přástky a zpracování lnu od stonku k niti * Dílna Miroslava Stechera, Nositele tradice lidových řemesel
* Dílna na malování svatých obrázků na skle.
* Kovář Zdeněk Grausam, Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje