Přijďte prožít příběh narození spasitele
Český Brod – v neděli 7. ledna v 9.30 se bude konat v kostele Nejsvětější Trojice v Českém Brodě slavnostní Tříkrálová bohoslužba, na níž pak v 10.30 naváže divadelní hra u jesliček, kterou si připravil soubor Impudici. Přijďte sem ještě jednou prožít příběh narození Spasitele, zaposlouchat se do melodií koled a strávit volný den ve svátečním a slavnostním duchu. 

Neotřelý humor vás rozesměje v knihovně
Kolín – až do 31. ledna pobaví příchozí v Městské knihovně v Kolíně výstava kreseb známého karikaturisty Jiřího Koštýře, která je charakteristická osobitými postavičkami z prostředí politiky, soudců, hub, klášterů, prostitutek či zvířátek. Autoru samotnému je blízké i prostředí samotného Kolína, jelikož tu strávil dva roky vojenské základní služby. Během té mu prý v hlavě utkvěla hlavně nynější restaurace Budvarka. Expozice je součástí tradičního cyklu novoročních humoristických výstav knihovny s názvem Do nového roku zvesela. Vstup do expozice plné vtipu je pro všechny zdarma. 

Veigertovský dům pořádá zajímavou přednášku
Kolín – Regionální muzeum v Kolíně připravilo na úterý 9. ledna od 17.00 poutavou přednášku Pavla Onderky z Náprstkova muzea v Praze o egyptských cestách bratří Leopolda a Bedřicha Berchtoldových. Ti patřili mezi význačné české šlechtické rody a na konci 18. století a v průběhu 19. století podnikali dobrodružné cesty do Orientu i do severní Afriky. Zajímavé povídání se uskuteční ve Veigertovském domě na Karlově Náměstí. Vstupné je 30 Kč. 

V městské galerii zahájí výstavu Jiřího Surůvky
Kolín – Slavnostní zahájení výstavy nejznámějšího současného ostravského umělce Jiřího Surůvky se bude konat v Galerii města Kolína v úterý 9. ledna od 17 hodin. Surůvka je všestranný výtvarník, malíř, performer, fotograf, kurátor, vysokoškolský pedagog, spoluzakladatel skupiny Předkapela Lozinski, výtvarné skupiny Přirození (1988-1992) a kabaretu Návrat mistrů zábavy. 

První prezentace Surůvkových prací probíhaly již od roku 1983 v rámci nejrůznějších undergroundových výstav na půdách, chodbách, v bytech, podchodech, vybydlených domech, haldách. Surůvka je v současné době známý především svými tištěnými plátny počítačových obrazů vytvářených z fotografické předlohy, v nichž tematizuje různé kulturní a sociální stereotypy. V kolínské galerii prezentuje tisky, koláže z pobytu v Brindisi, objekty a dosud nevystavené starší digitální tisky a fotografie. Výstava potrvá až do 25. března.