Na ostrově se koná 4. ročník Romského festivalu
Kolín – Romský festival se uskuteční v sobotu 21. července od 11 do 22 hodin na Kmochově ostrově. Návštěvníci akce se mohou těšit na spousty vystoupení. Vystoupí například Igor Kměťo, skupina Pralas Band Kolín, Gipsy Lent Chomutov a další. Na festivalu vystoupí taneční soubory Čercheničky Kolín, Čerešničky Kolín, Loly Růža nebo soubor Kutná Hora. 

Vše marno v podání Evy Švankmajerové
Kostelec nad Černými lesy – Výstava výtvarnice Evy Švankmajerové s názvem Vše marno potrvá do 2. září v muzeu hrnčířství. Navštívit lze také expozici umělecké keramiky z období 20. až 70. let dvacátého století. 

Varhaník zahraje při svíčkách
Grunta – Noční setkání hudby a slova při svíčkách začne v pátek ve 20 hodin v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Gruntě. Pro návštěvníky je připravena muzika v podání varhaníka Michala Hanuše. 

Kouřimí povane vůně pečiva
Kouřim – Ukázky zatápění v peci, pečení chleba a čtení pohádek o pekařském řemesle se budou konat tuto sobotu 21. července od 10 do 18 hodin v Muzeu lidových staveb v Kouřimi.

Countrybál pro nedočkavé
Hradešín – Countrybál se skupinou Holokrci se uskuteční v pátek od 20 hodin v hostinci Na Hradě v Hradešíně jako předvečer před letošním jubilejním 10. ročníkem Hradešínských strun