Hasičské a sportovní hry přinesou i vědomostní otázky

Zibohlavy – Sbor dobrovolných hasičů Zibohlavy pořádá v sobotu 12. srpna od 10 do 17 hodin v hasičském areálu u rybníka Zibohlavské hasičské a sportovní hry. Účastníci poměří své síly v požárních útocích na sklopky. Dále je připravena soutěž o nejrychlejší zadek, překážková dráha pro jednotlivce, do které se mohou přihlásit i diváci, i zábavné a vědomostní otázky pro děti i dospělé o zajímavé ceny.

Festival Zpívající Kouřim začíná tento víkend

Kouřim – Festival Zpívající Kouřim 2017, 9. ročník pěveckých a klavírních kurzů a setkání ZUŠ Kouřim, Praha, Kolín, odstartuje v sobotu 12. srpna na městském úřadě v Kouřimi. Od 19.30 hodin na zahajovacím koncertu vystoupí Marta Töpferová, Aneta Majerová, Bronislava Smržová a Sylva Kroužilová. Od den později, v neděli 13. srpna, se návštěvníci dozví něco „Ze života zpěvaček“. Beseda s muzikálovou zpěvačkou a herečkou Adrianou Bajtkovou, operní pěvkyní Miroslavou Časarovou a písničkářkou Martou Töpferovou začíná na městském úřadě v 16.30 hodin. V pondělí 14. srpna ve 20 hodin se na stejném místě uskuteční beseda s operní pěvkyní Zdenou Kloubovou „Přes překážky ke hvězdám“, o životě operního pěvce.

Kmochův ostrov ožije historickými slavnostmi

Kolín – Na kolínském Kmochově ostrově se v sobotu 12. srpna odehraje již 6. ročník historických slavností. Letošní oslavy jsou věnovány období bitvy u Kolína a 300. výročí narození slavné panovnice Marie Terezie a generála Laudona, jehož pluk v Čechách tvoří skupina historického šermu Páni z Kolína, která je hlavním organizátorem. Program na hlavní scéně v amfiteátru začíná v 10 hodin, ve 13 hodin se přítomní dočkají příchodu samotné císařovny, rozloučení s Marií Terezií a ukončení je naplánované na 18 hodin. Na vedlejší scéně u altánu čeká na návštěvníky malý, vojenský tábor s ukázkou zbraní doby vlády Marie Terezie, výukou tanců, kočár s figurami císařovny a lokajů, katovna, naučná tabla k době 18. století. Nebude chybět ani tržiště s medovinou či trdelníkem a ukázky řemesel.