VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kouřim bude žít zpěvem a hudbou

Kouřim – Festival zpívající Kouřim se do města vrací již po deváté. Akce, při které se setkají umělecké školy z Kouřimi, Prahy a Kolína začne v sobotu.

7.8.2017
SDÍLEJ:

Písničkářka a zpěvačka Marta Töpferová.Foto: archiv Marty Töpferové

Odpoledne se v zahradě penzionu U Patronu uskuteční herecký seminář s Martinou Dobiášovou a Tomášem Peškem, v podvečer se pak koná zahajovací koncert Marty Töpferové, Anety Majerové, Bronislavy Smržové a Sylvy Kroužilové v budově městského úřadu. Začátek je naplánovaný na 19.30. Na druhý den jsou naplánované semináře La Dílna. Jde o dílny latinskoamerických písní a rytmů se zpěvačkou Martou Töpferovou, které se odehrají na radnici. Beseda s muzikálovou zpěvačkou a herečkou Adrianou Bajtkovou, operní pěvkyní Miroslavou Časarovou a zpěvačkou a písničkářkou Martou Töpferovou se pak koná v 16.30 na stejném místě. Večer se program přesune do penzionu U Kamene, kde Anna Vaverková prozradí, jak se v Berlíně učí Songwriting. 

V rámci festivalu se bude konat také beseda s operní pěvkyní Zdenou Kloubovou. Pěvkyně bude hovořit o svém životě v přednášce nazvané Přes překážky ke hvězdám. Pondělí bude patřit také hudební nauce hrou se Sylvou Kroužilovou nebo seminář s jazzovým kytaristkou Davidem Dorůžkou, který se koná v základní umělecké škole. 

Úterý bude patřit duchovní hudbě. V chrámu sv. Štěpána vystoupí účastníci a lektoři kurzů. Ráno se na stejném místě uskuteční varhanní seminář s Josefem Prokopem. Odpoledne bude pro zájemce k dispozici opět seminář s Davidem Dorůžkou. 

Ve středu dopoledne dojde na pěvecký seminář s profesorkou z pardubické konzervatoře Jarmilou Chaloupkovou. Později pak na klavírní seminář s profesorkou Pražské konzervatoře Anetou Majerovou. Oba semináře se konají na radnici. Na Střelnici večer vystoupí kapela Omar Guitar Band s účastníky kurzů. Večer se ponese v duchu filmových melodií. 

Čtvrtek bude ve znamení jazzu. V zahradě vinotéky vystoupí David Smrž, Josef Sanitrák, Vít Fiala i účastníci kurzu. Dopoledne si zájemci mohou vyzkoušet tanec s Kateřinou Hejzlarovou nebo mohou navštívit seminář o divadelním oblékání s produkční výroby kostýmů Národního divadla Dagmar Neumanovou. Odpoledne je naplánovaná pěvecká jazzová improvizace s Davidem Dorůžkou.

Seminář o Leoši Janáčkovi se Sylvou Kroužilovou a Anetou Majerovou je v plánu na pátek, stejně jako seminář o práci korepetitora zpěváků s profesorkou konzervatoře Jaroslava Ježka Markétou Čechovou. 

Sobotní program bude v duchu závěrečných koncertů účastníků kurzů klasické i populární hudby. Program se bude částečně konat na úřadě a Na Střelnici.

Autor: Lucie Mašínová

7.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Volby na kolínském zimním stadionu
4

OBRAZEM: Druhý volební den na Kolínsku

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou o koloběžkovém cestování
35

Marek Jelínek spojil vernisáž výstavy fotografií s přednáškou

Před volebními místnostmi stály někde i fronty

Kolínsko – Nečekaný zájem voličů zaznamenali ve volebních místnostech na Kolínsku. Aby lidé mohli dát hlas svým kandidátům do poslanecké sněmovny, vyrazili k volbám ještě dříve, než se volební místnosti otevřely.

OBRAZEM: Volby do poslanecké sněmovny na Kolínsku

Kolínsko - Přinášíme vám fotografie z prvního dne voleb.

Radimští mohou do volební místnosti výtahem

Radim - Do volební místnosti v Radimi se poprvé voliči dostanou také výtahem. Toho využívají hlavně senioři, kteří přišli vyjádřit svůj názor. Také v Radimi je prozatím zájem o volby poměrně velký.

Dobřichovští vydali pět volebních průkazů

Dobřichov - Ve volební komisi v Dobřichově jsou dva muži. Společně s dámským osazenstvem komise dohlíží na to, zda mají voliči platné občanské průkazy. "Lidé od dvou hodin chodí průběžně," shodují se komisaři. Žádný problém prý zatím nenastal. Volit chodí lidé různého věku. V obci vydali pět voličských průkazů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení