Asi každý si vzpomene na Vlastu Buriana a jeho Antona Špelce, který byl ostrostřelcem a nedostal vytouženou medaili. Zda první ročník v neolympijské disciplíně, střelbě sportovní pistolí na 5 + 2O ran Podlipanský ostrostřelec probíhal ve čtvrtek dopoledne právě na počest krále komiků, se nám nepodařilo zjistit.

„Střelecký sport má v Kostelci tradici, střelnice funguje od poloviny 50. let minulého století,“ vysvětluje Ewa Chmelíková z MAS Podlipansko „Klub vychoval několik reprezentantů ČSSR i ČR, členové získali tituly mistrů ČSSR i ČR a vyhráli i několik mezinárodních soutěží. Medaile byly přivezeny i z mistrovství Evropy. V současnosti klub funguje jako občanského sdružení, jeho členové se snaží vybudovat areál, který by splňoval normy Evropské unie.“

Vítězem tříhodinového souboje se stal Miloslav Houdek se 172 body ze dvou set možných, nejlepší střelkyní je ředitelka ZŠ Lenka Lasáková.
Soutěž o titul Podlipanský ostrostřelec byla součástí valné hromady MAS Podlipansko, jejímž hlavním smyslem bylo seznámení členů akční skupiny s klíčovým dokumentem, strategickým plánem LEADER.

"Je to pro nás a hlavně pro náš region“ uvedla při zahájení valné hromady ředitelka MAS Podlipansko Markéta Pošíková, „velká příležitost, kterou si nechceme nechat ujít. Štěstí přeje připraveným, tak jsme ani několik měsíců připravovali náš strategický plán. Je to stěžejní dokument pro získání podpory pro projekty v našem regionu. Hotový plán - SPL předkládáme na Ministerstvo zemědělství jako žádost o dotaci pro Podlipansko. Práce na strategii se ocitá v cílové rovince. Ještě se dá vylepšit leccos vylepšit, doplnit, proto dnes chceme tuto strategii představit členům MAS Podlipansko i veřejnosti. Pokud budem úspěšní a naše žádost bude vyslyšena, do Podlipanska se dostane asi 70 mil. Kč.“

Pavel Pávek