Než ale jeho smečka ovládla pódium v Městském společenském domě, kde se koncert odehrával, bavila fanoušky turnovská skupina AnarchiA, kterou kolínští mohli vidět na posledním Vinném koštu na Karlově náměstí. „Byl to dobrý koncert a Kolíňáci výborné publikum,“ zaznamenal z pódia zpěvák Tadeáš „Rock“ Vogel.

Jak tehdy venku, tak teď uvnitř společenského domu, nešetřila AnarchiA ohňovými a světelnými efekty a až na dvě písničky přehrála za svůj vymezený čas poslední desku nazvanou Oheň v duši. Fanoušci na některé slogany reagovali okamžitě a sem tam vyšly i zpěvákovy pokusy o rozezpívávání publika.

Po krátké úpravě scény za zataženou oponou přišel čas kolínské premiéry Dogy. Ta si v letošním roce vydala výběrové dvojalbum nazvané Best of Doga – Rock Ride, k němu jede turné a také koncertní set je složen z největších hitů kapely. Zaplněný sál si tak už od prvního akordu zpíval společně s Izzim všechny písničky, které kapela podávala zabalené v efektní scéně s obřími větráky, speciálním nasvícením jednotlivých muzikantů a pochopitelně i tady s plápolajícími ohni, i když méně často než předkapela.

Mezi fanoušky ale létaly i role toaletního papíru coby speciální efekt, balonky a na přídavkovou Poletuju se na ty v prvním řadách snášela pěna imitující sněhové vločky a na úplný závěr je ještě zasypaly konfety. Pochopitelně zazněly i pecky jako Nejsi nevinná, Beskydy či Laně jdou.

Ihned po koncertu mezi své fanoušky Izzi přišel, aby se s nimi fotil, dal si skleničku či podepsal prodávané desky. „Byl jsem úplně nadšený z atmosféry, publikum bylo výborné, jelo s námi a zpívalo skoro všechno,“ byl nadšený frontman. „Jezdíme za nimi všude možně, takže jsme rádi, že jsme si je mohli užít konečně doma,“ radovala se jedna z odcházejících fanynek.

Vypadá to, že po všech stránkách vydařený koncert nebude v Kolíně zase na dlouhou dobu poslední.