Na její kolínský koncert dorazili především fanoušci vědoucí, co je ten večer čeká, takže už od první písničky zazpívané á capella přeskočila jiskra perfektní atmosféry mezi pódiem a hledištěm. Po každé skladbě publikum tleskalo, křičelo a pískalo, při některých na český pronesený povel z pódia i tančilo.

Zpěvačky Mari, Susan a Karoliina se prošly celým svým repertoárem, některé finsky interpretované písničky si znalé publikum zpívalo i s nimi. Po závěrečných dvou přídavcích se celá kapela hned vydala mezi fanoušky, aby se s nimi vyfotila a podepsala prodávanou poslední desku pojmenovanou Viena.

Když už to vypadalo, že je setkání se všemi zájemci u konce, překvapila zpěvačky skupina dívek, z nichž se vyklubala polovina pěveckého sboru říkajícího si Fúrie a začala perfektně zpívat písničku Emoni ennen z repertoáru kapely, jejíž opory se ke zpěvu okamžitě přidaly a rázem se vrátili i ti, kteří již byli na odchodu.

Nakonec si nad nečekaným emotivním zážitkem všichni společně zatleskali. „Kapelu Värttinä doma posloucháme léta, ale nikdy bych nedoufala, že ji uvidím v Kolíně naživo. Byly jsme i s dcerou nadšené,“ podělila se o zážitek jedna z odcházejících posluchaček.