„Jarda byl krátce po období roku 1968 členem 4. oddílu Vlků a po mnoha desetiletích se do něj vrátil. Před několika lety jsme hledali kytaristu, který by měl čas věnovat se klukům na schůzkách a Jarda je nám od té doby věrný. Nejenom, že si s kluky zahraje a zazpívá, ale pečlivě zaznamenává na svůj mobil okamžiky života oddílu,“ vysvětlil v úvodní řeči Jan Hora, kolínský skautský vůdce.

Vedle fotografií jsou v galerii vystaveny i skautské grafiky kolínského výtvarníky Jiřího Vančury sloužící coby podklad pro originální nášivky. „Jeho dílo pro skauty je tak rozsáhlé, že by si zasloužilo vlastní výstavu,“ dodal Hora.

Dalšími vystavenými exponáty jsou kresby Mirka Jonáše – Steva i komiks Psáno na březové kůře známého výtvarníka a muzikanta Marka Čermáka, jehož reálnou postavou se stal kolínský patriot, organizátor a také výtvarník Miloš Kim Houdek.

Oba také na vernisáži promluvili, na kytaru zahrál Fred Schubert a tři písničky poté zanotovali za doprovodu kytar Jaroslav Dvořák se svými skautskými svěřenci.

Příjemný večer poté pokračoval koncertem kapely Los Utřinos v nedaleké restauraci Dolce Vita.