Ještě než bývalá kapela Roberta Křesťana hrábla do strun, sešlo se na rynku množství lidí. Nakupovali svařené víno, trdelníky či langoše, fotili se s anděly na chůdách z místní skupiny Poprávu či u živého betlému, který tradičně vytvořili členové tábornického klubu Arnika. V první polovině koncertu pak Poutníci zahráli svůj klasický repertoár, nechyběla ani Panenka, dodnes stěžejní Křesťanův hit.

Mezi dvěma hudebními bloky na pódium přišli starosta města Michael Kašpar se svými místostarosty Ivetou Mikšíkovou a Michalem Najbrtem, zástupcem automobilky TPCA Tomášem Paroubkem a místním farářem Jánem Halamou. „První adventní neděle by měla symbolizovat zamyšlení a zpomalení životního tempa. Není důležité, kolik napečeme cukroví či jak uklidíme, ale jak svůj čas prožijeme se svojí rodinou a se svými přáteli,“ řekl mimo jiné starosta Kašpar. Farář Halama naopak odvyprávěl příběh z Facebooku. „No jo, moderní doba,“ okomentovala jej s úsměvem jedna z návštěvnic.

Než se náměstí rozzářilo, zaduli ještě do svých fujar Kolínští fujaristé, v nichž klenotníka Jana Horu, výtvarníka Stanislava Pokorného, Jiřího Nováka a tentokrát ze zdravotních důvodů omluveného Milana Staška doplnili muzikanti Jiří „Bobr“ Novotný a Milan Červeňák.

Po jejich krátkém vystoupení pak už Michael Kašpar a Ján Halama zapálili první svíčku na adventním věnci a společně s dětmi na pódiu i těmi pod ním moderátor Ondra Cikán odpočítal slavnostní okamžik, kdy se rozzářila světla nejen na dvanáctimetrovém třicetiletém stříbrném smrku věnovaném manželi Pražákovými z Výfuku, ale i světla umístěná na stromech, kašně a světelné bráně a andělu. Poté už pódium patřilo opět Poutníkům, kteří tentokrát sáhli k vánočním písním a koledám, samozřejmě ale v bluegrassové úpravě.

Kulturní program je připravený na každou další adventní neděli, kdy bude na věnci zapálena další svíčka.