Do posledního místa vyprodaný Křižíkův pavilón B na pražském Výstavišti byl svědkem nejen unikátního koncertu oslavenců, ale také účinkování mnoha hostů a překvapení.

Zahrály spřízněné kapely Zakázaný ovoce a Plexis, než spadla opona před nástupem Visacího zámku, pobavil kníže pornofolku Záviš a pak už ve třech blocích písničky nestárnoucích Visáčů a to od těch nejstarších jako jsou Cigára, Domovnice či Vlasta přes Stopařku či Zatykač až po Známu punku či Padesát, v přídavcích pak nechyběly Hymna šibeničních bratří, vůbec první natočený punkový singl u nás a pochopitelně Traktor a Stromeček.

Na fanoušky čekalo množství překvapení a fórků na scéně stál stánek U Johna Debila, jehož ztělesnil Lukáš Pavlásek známý z gangových reklam.

Písničku si s ním na kytaru zahrál, zazpíval a v několika dalších rolích se ukázal jeho reklamní kolega Vojta Kotek, nechyběl na výročních koncertech Visacího zámku již tradiční dámský striptýz nebo pěvecký sbor Vlasta.

Přímo na pódiu tatér vytetoval výherci fotografické soutěže na záda doživotní vstupenku na všechny koncerty kapely.

Fanouškům se představila také kolínská pánská taneční skupina Rasputin.

„Managment kapely po nás chtěl vystoupení na písničku Hmyzákův nudný víkend a pak přídavkového Kanárka," shrnul Aleš Bureš, manažer Rasputinů.

Na Hmyzáka tak pánové využili svých kostýmů z choreografie Horečka sobotní noci aneb Do krovek, na Kanárka přišli coby opičáci likvidující nevinné zvíře.

„Byl to mazec, před tolika lidmi jsme ještě nevystupovali, říkali jsme si, jestli nepřiletí nějaký kelímek s pivem, ale ti lidi se přišli bavit a také se výborně bavili, všechna ta překvapení a blbůstky vzali.

My jsme se pak museli vyrovnat s tím, že kapela naživo hrála daleko rychleji, než na nahrávce, podle které jsme zkoušeli," smál se populární tanečník a kolínský kadeřník Milan Mazůrka, který byl atmosférou punkového koncertu nadšený.