Znamená to, že se nebude jednat o klasický formát festivalu, ale přichází s novým, alternativním programem, který má za cíl probudit občanskou angažovanost, kulturu a umění ve městě i v době pandemie. Prostě si akci budou moci návštěvníci dotvořit k obrazu svému, výrazně víc se zapojit do dění celého festivalu.

Čekají na ně interaktivní instalace v ulicích města, dobročinné projekty a bude možnost zúčastnit se také online programu – workshopů, diskuzí a přednášek různých zaměření. Harmonogram festivalu jako tradičně bude cílit také na kolínskou studentskou komunitu, kterou čekají vzdělávací aktivity na téma kritického myšlení, bezpečnosti na internetu a mnohá jiná.

“Čím dál tím více vnímáme všudypřítomný stereotyp všedních dnů a nedostatek kulturního vyžití nejen mezi studenty a moc rádi bychom tuto pandemickou šeď trošku nabourali. Kultura, umění, občanská angažovanost a studentská aktivita jsou hodnoty, které chceme podporovat v každé době. Na rozdíl od minulého roku jsme měli čas se na alternativní formu festivalu připravit, přizpůsobit se situaci a nachystat tak bezpečné, ale přesto kulturně zajímavé studentské oslavy jara,“ uvedl ředitel festivalu Lukáš Zeman.

Letos se jedná o pátý ročník studenty pořádaného festivalu. Část programu bude startovat už dříve, ale v květnu většina z akcí vyvrcholí. Celý program budou pořadatelé postupně zveřejňovat.