Divadelní hra Potopa Světa přenese diváky na konec devatenáctého století do malebné francouzské vesnice, dýchající omamnou vůní zrajícího vína. Teplem rozpálená země a energie toho všeho ve vzduchu často způsobí, že hlavy tamějších obyvatel mnohdy zatemní nejedna zvěstovaná událost.

Krásná Dorotka a její muž Václav Vošoust jsou doslova manželským párem k pohledání. Kdyby jen Vošoust nebyl takový bručoun a ješita. V hlavě má jen svůj vinohrad a úrodu na něm. Toho využívá čiperný učitel Žitobílek a kancelářský Lichotil, kteří často osamělé Dorotce nadbíhají jak se jen dá. „V hlavě učitele Žitobílka se zrodí nápad, aby se mohl Dorotce dostat co nejblíž, nechá po celé vsi vyhlásit, že přijde strašlivá Potopa světa. Jaký to způsobí rozruch po vsi a zmatek lidem v hlavě to teprve uvidíte,“ přiblížila zápletku děje autorka představení Silvie Wichová.

Kostelecký spolek oslaví letos pět let od založení. Z původních deseti zakládajících členů se rozšířil na současných pětadvacet. Za sebou už mají i natáčení amateérského filmu Pěkný den v Černé.