Kolín – Tradiční Mikulášská besídka se konala v úterý odpoledne ve velkém sále Městského společenského domu, a to také jako už tradičně, v režii Klemprdova kočovného divadla. Na schodech vedoucích k sálu čekali na příchozí děti čerti a Mikuláš a všem, které si zakoupily vstupenku, rozdávali balíček dobrot. Pak už se menší i větší děti dočkaly na pódiu pekelné pohádky ve strašidelných kulisách, do jejíhož děje účinkující malé diváky co chvíli zapojovali soutěžemi, společným zpíváním i tanečky s hodným strašidlem Klemprdou. (hej)

Kolín – Ani mateřským školám se v předvečer Mikuláše nevyhnula návštěva zástupců pekelných mocností a Mikuláše, výjimkou nebyla ani zálabská škola ve Štítného ulici, kam dorazili namaskovaní studenti Odborné střední školy podnikatelské, aby si vyslechli nějaké ty básničky, písničky a pokárali ty největší zlobily. Velký dárkový sáček dobrot ale pak dostali úplně všichni. (hej)

Kolín – Děti z kolínské základní, mateřské a praktické školy a jejich kamarádi z podobného zařízení v Kutné Hoře si užily mikulášskou nadílku ve velkém sálu Starých lázní, kterou pro ně připravili pracovníci tohoto kulturního zařízení pod vedením Radima Sochora a za organizačního přispění Denisy Bílé.

Kromě ovocných salátů, párků v rohlíků, zákusků či pití na ně čekalo i množství soutěží, pobavil je kouzelník, zazpívala jim Michala Zelená, kterou návštěvníci podniku znají coby usměvavou barmanku.

Zatancovali tanečníci z Tanečního klubu Kocour Modroočko i jedna mažoretka.

Nadílku pro každého přítomného roznesli čerti s andělem z Odborné střední školy podnikatelské v Kolíně, Mikuláše pak ztělesnil populární kadeřník a tanečník Milan Mazůrka. (hej)

Kostelec n. Č. l. – Ve středu se v doprovodu anděla a čerta, symbolů věčného boje dobra se zlem, vypravil i do terapeutického centra Modré dveře v Kostelci nad Černými lesy.

Nepřišel však jen za klienty, čekalo na něj i několik desítek dětí, které psychoterapeutické centrum využívají hlavně jako místo kam mohou docházet do mnoha kurzů nebo se věnovat zájmové činnosti. Děti si na zahradě centra měly nejprve možnost zatančit, každé dostalo za odměnu nazdobenou perníkovou postavičku. Maminky, které se do tance spontánně zapojily, byly též oceněny, ale místo perníku na ně čekal punč.

Krátce před soumrakem se objevili dva strašliví pekelníci, půvabný anděl a vznešený Mikuláš s nebeskou knihou pod paží. Mrňousové přednášeli básničky a podle zápisů v nebeské knize je čekala nadílka. Jediný, kdo neměl vlastně nic na práci, byli čerti. Podle Mikulášových záznamů byly totiž v Kostelci a okolí všechny děti celý rok hodné. (pap)