Přesně v sedmnáct hodin na pódiu postaveném vedle altánku na kolínském Kmochově ostrově publikum přivítal místostarosta města Michal Najbrt, o charitě i nově vznikajícím centru pohovořili její ředitel Petr Zavřel i kolínský farář Ján Halama. Přítomní mohli její podporu vyjádřit buď dobrovolným vstupným vhozeným do kasičky anebo zakoupením předmětů vyrobených členy charity.

Následující tři hodiny pak už patřily hudbě, a to velice rozmanité. Pořadatelé totiž namíchali pestrý muzikantský koktejl. První třetina programu patřila kapele Gamba Blues Band, v níž působí muzikanti z Čáslavi, Přelouče a dalších měst. „Jsme kapela z labské delty,“ smál se kytarista Stanislav Svoboda. Jak název napovídá, Gamba přehrává světové i tuzemské bluesové standardy, některé opatřené vlastními texty. Z jiného žánrového soudku pak bylo následné vystoupení osmnáctileté Elišky Kotlínové, která i přes své mládí má na kontě několik umístění na všech úrovních Porty a sama se doprovází na ukulele. V Kolíně s ní hrál ještě na kontrabas její otec Vít a další kytarista. Eliška nesázela pouze na své vlastní vtipné písničky, ale potěšila i tuzemským folkem a ve své úpravě zahrála i hit A Boro Nou od americké kapely Creedence Clearwater Revival. Po závěrečném aplausu ještě jednu skladbu přidala a poté prodala několik svých CD natočených před třemi lety.

Tečka pak patřila karlovarské pop rockové kapele Liwid, která má za sebou turné s UDG i Divokým Billem. Její zpěvák Ján „Jenda“ Porada komunikoval s diváky, roztleskával je i rozezpívával, a to i přesto, že jejich počet dosahoval pouze několika málo desítek.

Další díl Kolínského kulturního léta se uskuteční 23. srpna opět na Kmochově ostrově, kde zahrají kapely Jazzika a revival The Beatles říkající si Pangea.