Při první skladbě to na žádná překvapení nevypadalo. Pochod Radeckého skladatele Johanna Strausse staršího je běžným koncertním filharmonickým číslem. „Radeckého marš byl jako jeho 228. dílo složen Johannem Straussem starším v roce 1848 s věnováním Josefu Václavu Radeckému z Radče, českému šlechtici a rakouskému vojevůdci. Tento pochod je hrán vždy jako poslední skladba na novoročním koncertě Vídeňských filharmoniků, při kterém se tleskáním do rytmu zapojuje i obecenstvo,“ napsal do programu koncertu první houslista orchestru a archivář Jan Dvořák.

Po tomto pochodu ale hudebníci přehodili žánrovou výhybku. Nejdříve zahráli skladbu z amerického filmu režiséra Stevena Spielberga E.T. – Mimozemšťan nazvanou E.T.: The Flying Theme uznávaného autora filmové muziky Johna Williamse. Poté na jeviště přišel v regionu coby imitátor rokenrolového zpěváka Elvise Presleyho známý kutnohorský pěvec Milan Hroch se zpěvačkou Terezou Smetanovou, aby nejdříve s ozvučenými mikrofony v rukou vystřihli Sinatrovu My Way a poté duet If I Can Dream z repertoáru Elvise Presleye.

Z vernisáže Jiřího Šťourače v Základní umělecké škole Františka Kmocha v Kolíně.
Jiří Šťourač v Galerii V Zahradě nabízí malbu i grafiku pod názvem V bezčasí

Po přestávce už se Kolínská filharmonie vrátila k vážnějšímu repertoáru, nejdříve zazněla Slavnostní předehra C dur Bedřicha Smetany, kterou skladatel napsal u příležitosti položení základního kamene Národního divadla a poté Symfonie č.5 B dur Franze Schuberta. Coby přídavek se pak vrátili k úvodnímu pochodu a když začal dirigent Wahid Samandari tleskat, pochopili diváci, že by se mohli chovat jako na novoročním koncertě Vídeňských filharmoniků a roztleskali se také.

„Mám z koncertu výborný pocit, podařilo se do něj zařadit jak filmovou, tak i upravenou popovou či rokenrolovou muziku, kterou v orchestru hráli i mladí muzikanti. Máme další plány, jak repertoár orchestru osvěžit,“ zhodnotil dirigent Samandari.