Jediná ze současné sestavy, která stála u jejího vzniku, je zpěvačka a flétnistka Pavla Marianová, jen chvíli po založení přišel její manžel a současný kapelník Jaroslav Marian. Ten celým hudebním maratonem provázel a postupně chronologicky uváděl písničky od nejstarší Pijácká litanie, která koncert odstartovala, přes nejslavnější Omnia Vincit Amor až k písním Křížový král a Hádě, jenž ukončily první polovinu koncertu.

Ale i po přestávce se hrály zpočátku starší kousky a slovně se ještě muzikanti vrátili ke své nejznámější pecce: „Omnia Vincit Amor natočila spousta jiných kapel, i hodně tvrdých, třeba kapela Rimortis, která se ale Jaroslava Mariana nedovolila. Někdo jim ale donesl, že to na našich koncertech zmiňujeme a už si to s autorem vyříkali,“ zmínila Pavla nymburskou power metalovou kapelu. „Ale nahráli ji fakt pěkně,“ dodal její autor Marian.

Z vernisáže výstavy Radost, celostátní přehlídky výtvarných děl osob s mentálním postižením, v Městském společenském domě v Kolíně.
Obrazem: Výstavu Radost otevřela hravá vernisáž pro děti

Fanoušci si užili i zcela nové písničky, nebo ty, které Klíč hodně dlouho nehrál. Regulérní koncert ukončil další hit Třináctka, ale nadšení fanoušci, kteří vytvořili perfektní atmosféru, si vytleskali postupně ještě další tři přídavky. Úplnou tečku pak udělala písnička To není nikde psáno, kterou Klíč zazpíval akusticky stojící pod pódiem za frenetického potlesku.

„Bydlíme v Praze, ale tam je koncert Klíče beznadějně vyprodaný, tak jsme přijeli do Kolína,“ vyznala se fanynka Marie. „Byli jsme na koncertu k třicetinám i pětatřicetinám, tak dnes jsme tu museli být také,“ dodala další, která s manželem přijela z Benátek nad Jizerou.