Večer otevřela nymbursko – kolínská legendární tancovačková partička Roxor, která své fanoušky potěšila více jak desítkou skladeb sahajících od Alkoholu, Neotvírej či Království samoty přes Cestu do pekel až po Černou dámu nebo Destilát.

Zcela jiný žánr pak nabídla následující kapela pojmenovaná Sectesy. Jedná se o nový projekt kolínského kytaristy a moderátora Rádia Beat Davida „Dejva" Krédla. „Bohužel předchozí kapela Despise skončila s odjezdem bubeníka do zahraničí, dal jsem tedy dohromady novou partu, je to samozřejmě zase death metal, ale melodičtější a měkčí," nastínil Krédl.

Sectesy už mají na svém kontě promo desku, ale naživo vystoupili poprvé. V jejich death metalu bylo opravdu možné občas vystopovat i polkovou melodii a zpěvák Bárny sice chroptěl tak, jak se v tomto žánru má, ale nechyběly ani melodické pěvecké linky. O tom, že na pódiu nic neodflákl, svědčila i jeho propocená kšiltovka, z níž ke konci kapaly kapky potu.

Finále patřilo místní stálici, kapele Blue Bucks, která už několik posledních koncertů odehrála v omlazené sestavě s Lukášem Vackem za bicími a kytaristou Martinem Peroutkou. Došlo na letité a prověřené hity, ale i na zbrusu nové písničky. „Máme připravený materiál na novou desku, Lukáše teď čekají nějaké zkoušky ve škole, až je zvládne, jdeme do studia," potěšil všechny fanoušky zpěvák a duše kapely Jiří „Mario" Kampe. Roztančená nálada s Modrými kozly vládla U Vodvárků ještě hodně dlouho po půlnoci.

Autor: Zdeněk Hejduk