Kolínsko – chrudimské duo Tata Mia, které tvoří bývalý rockový zpěvák a kytarista Mirek Vlasák a zpěvák a v počátcích dua také kytarista Ondra Sulženko, dalo vzniknout večerům, které nazvali Kolínské Tatahraní a na které si budou do sálku restaurace U Černého Koně zvát milé a hudebně spřízněné kapely.

Na to úplně první to v pátek bylo českobudějovické trio říkající si Epy de Mye. Zpěváci a kytaristé Jan Přeslička a Lukáš Kazík společně se zpěvačkou a hráčkou na kontrabas Lucii Cíchovou potěšili téměř do posledního místa zaplněný sál porcí folkové muziky, kterou zakončili nefalšovaných rokenrolem.

„Tatahraní by se v těchto prostorách měla uskutečňovat jednou za dva měsíce, kromě ledna, kdy bude kapela křtít ve studiové scéně městského divadla svoji desku, to bychom se sem všichni nevešli,“ seznámil posluchače Jan Roth, který se o kapelu stará a také je duší většiny akcí U Černého Koně. Sám si také s oběma písničkáři zahrál, nejen na svůj tradiční nástroj, mandolínu, ale také krátce na foukací harmoniku a lžíce coby kastaněty v písničce Mexická. S jednou písničkou vypomohla i Lucie Cíchová, nechybělo ani losování vstupenek o ceny.

Zdeněk Hejduk