Sotva však začalo první představení Kašpárek a čarodějnice v podání Divadla Na koni tvořeného dětmi z Dětského domu se školou z Býchor, začalo pršet. Část malých diváků se schovala pod stromy, další pak na zahrádku přilehlé restaurace, jiní pod deštníky.

Přeprška však dlouho netrvala a další představení se pak už odbývala v příjemném slunečném počasí. Vedle činoherní skupiny Býchorských se představila i loutkoherecká parta, která sehrála představení Dvě sestry.

Jejich pedagog Petr Pištěk zase sám v rámci svého Petrpaslíkova divadla sehrál hříčku Jak si čerti hráli na divadlo, v níž se pekelníci v rámci rolí převlékali za Jelena a Jezinky a anděl za Smolíčka Pacholíčka.

Dvě herečky s malými pomocnicemi, všechny oblečeny v kostýmech čarodějnic, coby Přátelské divadlo pak zase děti zaujaly inscenací nazvanou Jak čarodějnice Justýna chtěla být princeznou, v níž nechyběla ani tahací harmonika a písničky.

„Je to taková pozvánka na podzimní větší loutkový festival Šmidra a šmytec, který se uskuteční na kolínském Kmochově ostrově,“ uvedl Aleš Bureš z pořádajícího sdružení Barry & spol., průvodce celého odpoledne a ředitel býchorského Dětského domu se školou, který si se svými klienty střihnul i roli prince.

Zdeněk Hejduk