Ten je sice občas řazen do škatulky folk, ale obzvlášť nyní, s omlazenou kapelou, kterou zatím nazývá Los Redlos, to byl řádný rockový nářez.

Redl po nemoci a rozpuštění minulé kapely, která se jmenuje každý den jinak, nyní vyjel opět na koncertní šňůru, staré písničky přearanžovat a řádně přitvrdil.

Prim v kapele také hraje špičkový saxofonista Michal Žáček, který zahrál sólově jak skladbu z filmu Schindlerův seznam, tak i pobavil motivem Housliček zahraných na flétnu nosní dírkou.

Dětským šampaňským polila kapela i s manažerem knihu nazvanou My tři a já líčící putování Vlasty Redla, Slávka Janouška a Jaroslava Samsona Lenka po světě.

Po koncertě ji ochotně podepisoval, přičemž kupující si za tři stovky odnášeli nejen knihu, ale i CD Staré pecky, placku a propisku.

Nadšené publikum si vytleskalo dva přídavky, prvním byly komorně zazpívané Housličky, jež si notoval celý sál, a druhým pak prezidentem Masarykem oblíbená Ach synku, synku zpívaná celou kapelou za doprovodu Redlových kláves.

„Měla to být naše hymna, ale Tyl se Škroupem tak lobovali u mladého parlamentu, až prosadili tu píseň o tom, že nevím, kde bydlím. Tahle by se hodila víc, navíc poslední slovo, vhodně rozdělené, vystihuje celou naši národní povahu,“ pobavil Redl svým osobitým humorem a jeden z muzikantů neváhal na závěr předvést ono rozdělení: „…nauč se synečku hospoda – řiť.“

Zdeněk Hejduk