Zhruba čtyři desítky fanoušků nadchl Monogram nejen precizní instrumentací v klasické sestavě kontrabas, banjo, kytara a mandolína, ale především sezpívanými vokály fungujícími jak v češtině, tak i v angličtině.

„Já jsem dlouho přemýšlel, jak pozdravit kolínské publikum, a pak jsem přišel na to, že mí předci pocházejí z Cerhenic a z Jestřabí Lhoty. V této obci jsem navíc koupil svůj nástroj. Ten prodávající pán jej společně s dalším kontrabasem přinesl z chlívku v plátěném obalu, samozřejmě jsem jej pak musel dát k mistru houslaři opravit,“ podělil se o historku kontrabasista Pavel Lžičař.

Vstřícné publikum odměnilo potleskem nejen každou z písní, ale i sóla na jednotlivé nástroje a na závěr koncertu si vytleskalo dva přídavky.

Pořádající Wyrton má oproti Monogramu ve své sestavě navíc ještě housle, takže je jeho sound barevnější, v textech sází výhradně na češtinu a ten večer představil i několik zbrusu nových písní z dlouho očekávané nové desky. Na mandolínu ve Wyrtonu hraje organizátor Kolínských saloonů Jan Roth.

Zdeněk Hejduk