V sobotu 11. července tradiční skladby i své písně zahrál Jiří Svěrák a na foukací harmoniku ho doprovodil Jaromír Hůla.

Jiří Svěrák krom vlastní tvorby přednáší na Vyšší odborné škole Jaroslava Ježka tvorbu písňového textu a učí sborový zpěv na katedře činoherního herectví DAMU. Mimo jiné napsal texty, písně i hudbu pro muzikál Žebrácká opera, je spoluautorem muzikálu Černošský Pán Bůh a páni Izraelité. S básníkem Pavlem Šrůtem spolupracoval na inscenacích Slaměný klobouk a Ferdyš, které se úspěšně uváděly v Divadle Na Fidlovačce. Hraje v rockové kapele Cadillac s Pavlem Sedláčkem, tři roky působil v legendární skupině CK Vocal a s Jaromírem Hůlou připravuje komorní koncerty, jako byl ten v Kostelci.

O svém snad nejoblíbenějším hudebním se vyjadřuje s láskou. "Blues miluji, ale muzika je obrovsky široká a různorodá a já ji mám rád asi všude tam, kde necítím faleš. Je jako žena, má mnoho podob. Kdyby byly všechny ženské stejné, tak by asi nebylo na co se dívat," prozradil umělec.

Jaromír Hůla vystupoval v mnoha folkových a countryových seskupeních, časem se přiklonil k blues, kterému je věrný stále. Vystupoval s osobnostmi nebo skupinami jako James Harries, Stan The Man, Hans free blues, Dan Kohout Band, Volný styl nebo skupinou Chinaski. V poslední době spolupracuje s Jiřím Suchým a divadlem Semafor v pořadu „Začalo to v Redutě“.

Pavel Pávek