„Opravdu se snažíme získat co nejlepší muzikanty s dobrým repertoárem," říká ředitelka terapeutického centra Kateřina Siveková Křižáková. „Nejde nám ani tak o populární hudbu jako o trochu náročnější žánry, preferujeme jazz, blues, prostě to, co jinde v okolí města není k mání. Blues také trochu proto, že se o něm říká, že je modré, modrá je i barva terapeutického centra Modré dveře…  Začali jsme vlastně nedávno, a tak ještě trochu hledáme vlastní cestu, ale již u nás hráli třeba Cricket and Snail,"  dodává.

Hudební večery probíhají v romantické zahradě vždy ve středu, tentokrát pozvání přijali americký písničkář a kytarista Jimmy Bozeman od roku 1991 žijící v Praze,  kontrabasista  legendárního Spirituál kvintetu Pavel Peroutka a čtyřnásobný kytarista roku (Bluegrassová Asociace ČR) Jakub Racek.

„Koncerty jsou vlastně charitativní, potřebujeme získat finance na vlastní provoz centra, který je plánovaný již od září.  Od ministerstva práce a sociálních věcí jsme nedostali ani korunu, a tak peníze sháníme, jak se jen dá," vysvětluje Siveková.

„Pomoc lidem, kteří se neočekávaně dostali do situace, kterou nemohou řešit vlastními silami, považujeme za prvořadý cíl naší práce, ale je jasné, že bez financí se něco tak náročného dělat prostě nedá," dodává Kateřina Siveková Křižáková.

Velice příjemný podvečer v zájemci přeplnění zahradě byl nezapomenutelný, mnohé písně návštěvníci znají i v provedení českých hudebníků a patrně není nikdo, kdo se netěší na příští středu. Kdo se návštěvníkům centra Modré dveře představí, je ale zatím tajemství.

Autor: Pavel Pávek