Kromě stálic těchto přehlídek, pražské kapely The Cell patřící k absolutní tuzemské špičce tohoto žánru a teplické formace Blue Rocket, pozval letos poprvé i hosta ze zahraničí, polské seskupení Highway. Ti zaujali především bluesověji naladěné fanoušky, milovníky starého dobrého rocku pak zvuk varhan Hammond, které měli polští muzikanti ve svém arzenálu. Chvíli po osmnácté hodině letošní festival zahájila teplická kapela říkající si 1202 Station, z Mladé Boleslavi dorazili následující Full House se zpěvačkou Gábinou Konopkovou.

Za kapelami dorazili příznivci z Mladé Boleslavi, Teplic, Liberce, Karlových Varů, Ostravy či Olomouce, kolínských bylo tradičně poskrovnu. Jejich čest zachraňovali kromě několika muzikantů z místních seskupení a motorkářů i starosta města Jiří Buřič a jeho zástupce Pavel Hoffmann, kteří si coby běžní návštěvníci přišli festival užít. „Tohle vám tady fakt závidím, že vaši městští představitelé vyrazí takhle normálně za zábavou mezi lidi, to se u nás nikdy nestane,“ vyznal se jeden z přítomných, který přijel z Kutné Hory.

„Co se týká názorů fanoušků, tak ty byly velice nadšené s tím, že se podařilo představit pestrý pohled na jižanskou muziku. Počet přítomných kolísal podle toho, jak lidé přicházeli a odcházeli, ale celkově jsem s účastí spokojený a je vidět, že Jižanská noc v Kolíně již zapustila své kořeny. Pokud to bude jenom trochu možné, tak bych rád za rok uspořádal čtvrtý ročník,“ shrnul Dalibor Mierva.

Zdeněk Hejduk