Scénář pro tuto trojici napsala letošní maturantka Kateřina Normarková. „Scénka je vlastně o pohledu západního světa na nás, na Českou republiku. O tom jak nás vidí, co si o nás myslí. Že nejsme civilizovaní a snaží se nás moralizovat,“ popisuje obsah děje Alena. Jejich satirická scénka dostala výstižný a jasný název „Humanitární pomoc“, a pro vystoupení si zvolili stylové kostýmy pravěkých lidí, což mělo symbolizovat již zmiňovaný pohled na Českou republiku.

Celá akce se konala dva dny. První den probíhala generální zkouška, na které bylo nejdůležitější dohodnout podrobnosti se zvukařem a osvětlovačem. Problém nastal tehdy, kdy polovina účinkujících na generální zkoušku nedorazila, což podle Aleny pana zvukaře a osvětlovače rozhořčilo.

„Druhý den na hlavní soutěž bylo zaplněné celé divadlo, takže ten potlesk byl úžasný zážitek a pro herce to je největší odměna,“ komentují naši odvážlivci atmosféru. Doprovod českobrodským hercům dělal pan profesor Dohnal a spousta kamarádů, kteří jim posloužili jako „kulisáci“. Po delším čekání přišel závěrečný verdikt poroty, kterou tvořil například spisovatel Michal Viewegh, Jiřina Bohdalová, Jan Štolba nebo také Richard Hašek, vnuk slavného spisovatele Jaroslava Haška. „První se umístila scénka studentů gymnázia Nad Štolou, které akci pořádalo, a která ovšem nesplnila některá kritéria. Délka jejich scénky byla jednou taková a počet účinkujících byl pět namísto třech,“ komentuje účinkující Alena.

Odvaha této trojici tedy vůbec nechyběla. S chutí předstoupili před plný sál lidí a ukázali, co v nich je, a to se jim vyplatilo. Z přítomných dvanácti skupin byli čtvrtí, což je velký úspěch. Palce jim dokonce držel i Michal Viewegh a Jiřina Bohdalová. „Co víc si můžete přát, než být tipem Michala Viewegha,“ uzavřela radostně Alena.

Veronika Sobíšková