Hostem tohoto rockového festivalu bude také formace UDG a skupina Rybičky 48 při této příležitosti pokřtí novou desku spřízněné kapely Lure of Senses. Pro mnoho fanoušků bude však hlavním lákadlem tajemný host z Itálie. Přinášíme vám rozhovor, ve kterém se kapela AIM představí i kolínským fandům.

Marco, koncerty v Itálii máte téměř denně. Znamená to, že se hudbou živíte?
Ano, hrajeme hodně, ale ve skutečnosti nám jen hraní na živobytí nestačí. Abych se uživil, učím angličtinu na střední škole, a pracuji s naším bubeníkem Matteem v jeho agentuře ViaAudio.
Je těžké prosadit se s rockovou hudbou v Itálii? Mnozí Češi si myslí, že se u vás nehraje nic jiného než dance music…
Je to docela těžké uspět s rockem v Itálii. Nemáme tam velké rockové scény a rockové kapely často myslí na svůj byznys. To, co se snažíme vytvořit v naší oblasti, je opravdová rocková scéna a s pomocí agentury je to stále reálné.
Hrajete i akusticky?
Vždy, když jsem doma. Ale někdy i na turné. Doma hodně rád experimentuji s elektrickou kytaru a samply.
Jak se ti líbilo v Praze, když jste loni 9. července hráli v Rock Café? Zdrželi jste se tu?
Praha je nádherné město, ale byli jsem tam pouze jeden den – na koncert 9. července. Doufám, že se do Prahy vrátím a strávím v tomto krásném městě více času. Snad příští prázdniny.
Byli jste někde na pivu?
Při flákání se po Praze jsme zavítali do staré hospody. Byla to malá tradiční hospůdka a vypili jsme tam hodně piv. České pivo je opravdu dobré!
Hrálo se ti lépe na stagi v parku, nebo raději v klubu na Stodolní?
Dávám přednost hraní v klubech s menšími pódii. Tady je to snazší navázat úzký kontakt s publikem. Ale hraní na velké scéně v parku byla skvělá zkušenost a určitě jsme svou hudbou oslovili mnohem víc lidí, než hraním v klubu ve Stodolní.
Rozhodně v sobě nezapřeš svůj italský temperament. Ta divoká vášeň s kytarou v rukou na pódiu z tebe naprosto vyzařuje. Všiml jsem si, že jsi hrál v Ostravě bos. Proč?
Obvykle hraji bez bot. Myslím si, že mě to dokonce dělá více nespoutaným!
Jak rozpoznáváš dvojčata Mattea Camisasca od Marca Camisasca? Stává se ti někdy, že musíš počkat, až Matteo sedne za bicí a Marco vezme do rukou baskytaru?
Hrajeme spolu již deset let, takže je pro mě už snadné rozpoznat je. Musím se ale přiznat, že na začátku to nebylo tak jednoduché. Opravdu jsem musel čekat, až začnou hrát na své nástroje.
Jaký koncert u vás bys doporučil Čechům, kteří pojedou v létě do Itálie na dovolenou?
Nevím, kde budeme hrát v době dovolených. Ale na prázdniny já, jakožto poloviční Sicilan, doporučuji Čechům navštívit Sicílii, kde nedávno probíhalo naše turné. Je to úžasná země – slunce, dobré jídlo, příjemní lidé. Češi by si Sicílii oblíbili.

Martin Peška