Porotu zaujal dokonce tak, že mu udělila mimořádné ocenění. „Nepočítali jsme s tím, takže jsme žádnou cenu neměli připravenou, ale rozhodně nějakou vymyslíme,“ potvrdil Vadim Petrov, předseda poroty a personální ředitel kolínské automobilky, která festival pořádala.

„Sháněli jsme ještě jednoho kytaristu a Petra jsem viděl hrát s jeho skupinou stejně starých muzikantů, tak jsem jej pozval na zkoušku,“ vypráví Olin Rokyta, kytarista a autor repertoáru kapely Volná linka, jak se k nim čtrnáctiletý Petr Zeman z Přelouče dostal. „Přijel s tátou a všichni jsem si rázem padli do noty,“ říká Rokyta. Petr si pak odbyl křest s Volnou linkou hned na velkém festivalu a dokonce v soutěžním klání.

Vůbec jej to ale nevyvedlo z rovnováhy, stříhal kytarová sóla a sám dokonce občas inicioval pohyb kytaristů po jevišti. „Naše kapela se jmenuje Blind C. Tym a hrajeme repertoár sahající od Nirvany přes Harlej až po Kabát,“ shrnuje kytarista, který se podle jeho slov naučil hrát na kytaru před rokem a sám pomocí internetu.

A co vzory a vylepené plakáty tuzemských i zahraničních kytaristů na stěnách dětského pokojíčku? „Vzory ani moc nemám, snažím se o svůj vlastní styl,“ říká a za brejličkami se šibalsky usmívá. Zvážní však ve chvíli, kdy dostane otázku, pro jakou kapelu by se rozhodl, kdyby se jim kryly koncerty. „Tak to vůbec nevím, v obou jsou super lidi, bylo by to fakt těžké,“ přiznává.“Hrát , co to jde, ať už je to na velkém pódiu, nebo někde v malém klubu či vesnickém sálu,“ odpovídá závěrem na otázku směřující k jeho hudebnímu snu. či očekávání.