„Naši Světáci jsou všude vyprodaní a sklízí ohromné úspěchy,“ říká Olga Želenská, která představení obsadila známými tvářemi televizní obrazovky.
„Já vlastně stálý soubor nemám, najímám si herce na každou konkrétní komedii. K vám do Kolína – tedy vlastně k nám do Kolína, protože já jsem Kolíňačka, narodila jsem se tady a jezdím sem každou volnou chvíli - takže k nám do Kolína přijede Monika Absolonová, Adéla Gondíková, Miriam Kantorková a já a z kluků pak Martin Zounar, Dalibor Gondík, Filip Tomsa, Jan Přeučil a Pavel Vítek,“ představuje Želenská sestavu, která pobaví kolínské publikum.

Režie se ujal Lumír Olšovský, který také s Hátou často vystupuje jako herec. „S volbou režiséra jsem vůbec neváhala, s Lumírem jsme velcí kamarádi a spolupracujeme spolu třináct let. Nejdřív u nás hrál a teď již čtyři roky režíruje. Připravujeme společně další komedii Tři bratři v nesnázích, premiéra bude na jaře,“ říká k tomuto tématu principálka a herečka.

Divadelní společnost Háta existuje letos již patnáctým rokem. I proto sáhlo její vedení po Světácích. „Chtěli jsme nastudovat něco neobvyklého a byl to velký risk, protože se jedná o kultovní film, který zná každý,“ vysvětluje Olga Želenská, podle které na premiéru dorazila dokonce dcera scénáristy filmu Vratislava Blažka s tím, že si ten film nedokáže na divadle vůbec představit. Nakonec souboru sklonila velkou poklonu, moc se jí údajně divadelní zpracování líbilo. Dnes s ním Háta vystupuje zhruba patnáctkrát do měsíce, všude je vyprodáno a termíny jsou vypsány do ledna roku 2013. Podle Olgy Želenské nevadí ani prostředí Městského společenského domu.

„Jsme zvyklí jezdit do kulturních domů, scénu budeme muset asi trošku upravit, ale vlastně s tím počítáme. O vstupenky je zájem, což nám dělá radost a všechny srdečně zvu, přijďte,“ dodává.

Zdeněk Hejduk