Koncert otevřela Melancholická serenáda Petra Iljiče Čajkovského v podání klavíru a houslí, pak se komorní sál Městského společenského domu rozezněl basem Petra Hlavatého, který zazpíval Písně milostné Viléma Blodka.

Špičkový zpěvák má za sebou působení v Komorní opeře v Praze, externě vystupuje coby sólista pražské Státní opery, nyní také vyučuje na kolínské Základní umělecké škole Františka Kmocha.

Po sedmi milostných písních dostaly slovo opět klavír a housle, aby jejich sólisté zahráli Sonátu pro housle a klavír č.3, H 303 Bohuslava Martinů. Poté se rozezpíval opět Petr Hlavatý, a to v Moravské lidové poezii v písni Leoše Janáčka. Úplný závěr pak patřil Písni lásky Josefa Suka. S programem koncertu si příznivci vážné hudby odnášeli i sedmibodový program na příští rok, v němž nechybí špičková tělesa jako Smetanovo trio, Kvarteto Martinů či mezzosopranistka Pavlína Švestková.

Do konce roku je čeká ještě zajímavý projekt Kolínské filharmonie, která se 12. prosince v kolínském Městském divadle představí kromě jiného i v melodramatu společně s hercem Janem Potměšilem.

Zdeněk Hejduk