„Keltové na tvrzi je akce, která se nechala inspirovat představou Kelta v každém z nás. Je především zábavným odpolednem, které je otevřené všem návštěvníkům: rodinám s dětmi, milovníkům dobrého jídla a pití, turistům, místním i náhodným návštěvníkům. S respektem k minulosti a s nadhledem k dnešku bude k vidění keltský bojovník, druid, věštkyně, ale také opravdové keltské kuchařky, které budou vařit keltské speciality a zasvěcovat do tajů keltské kuchyně. Chybět nebude ani strom přání,“ říká předsedkyně pořádajícího spolku Nebovidská tvrz Lucie Doušová.

Keltský mix doplní Divadlo Studna s pohádkou, sokolníci s dravci, lučištníci, indický tanec Garam Masala, zvěřinec, koně, tržiště, bojovníci z Kaňku a Hlízova a spousta her pro děti. „S novou sezónou se máme čím pochlubit, podařilo se nám zpřístupnit původní vstup do areálu tvrze, návštěvníci k nám tedy už nemusí oknem,“ směje se Lucie Doušová.

„Víme, že zdi Nebovidské tvrze umí oslovit každého. A kdo k nám přijede, toho jen tak nepustí. Lákadlem programu bude jistě ohňová show Tortus de Ignis. Večerní program obstará koncert kapely Splašený noty,“ dodala.

Nezapomeňme na tradiční nabídku Nebovidské tvrze, která se stala vyhledávanou a nebude chybět ani v keltský den: tradiční řemesla, kovář, apatyka, svíčkárna, muzeum dávnověku, pohádkové sklepení či krčma.

Akce se koná za každého počasí, návštěvníkům bude zpřístupněn téměř celý zastřešený objekt Nebovidské tvrze a přilehlé okolí.

Nebovidská tvrz touto akcí zahajuje návštěvnickou sezónu 2017, ve které nechybí osm představení letního kina na tvrzi, hudební festival, divadelní premiéra, výstava současného umění, Dny evropského dědictví a mnohé další, viz www.nebovidskatvrz.cz.