Plíhal před časem prodělal zdravotní potíže s rukou, takže hraje pouze na mandolínu, a to ještě ne celý koncert, na kytaru jej pak doprovází Petr Fiala. „Neplést s Petrem Fialou z kapely Mňága a Žďorp a už vůbec ne s Petrem Fialou z jedné politické strany,“ pobavil zpěvák zaplněný sál hned v začátku recitálu.

Zmíněné zákazy společně s nepříliš hlasitým ozvučením vedly k tomu, že v sále při zpívání písniček a promluvách hlavního protagonisty vládlo hrobové triko, které následně přerušil potlesk nebo výbuch smíchu.

Diváci se opravdu s chutí smáli především krátkým či delším básničkám, aforismům a legráckám, které Karel Plíhal sypal z rukávu před každou písničkou a směřoval je vždy k nějakému tématu, poté pak zazněly skladby nejstarší, starší i novější.

Po více jak dvouhodinovém koncertu s krátkou přestávkou odcházeli nakonec spokojeni úplně všichni - posluchači cestou po schodech se smíchem vzpomínali na vtipné bonmoty, Karel Plíhal zase chválil vnímavé, vstřícné a ukázněné kolínské publikum, mezi kterým seděla se zakoupenou vstupenkou i písničkářka Pavlína Jíšová.