První polovina show patřila Slovákům. „Jste na tom lepší ekonomicky a také hrajete líp hokej,“ potěšil publikum před pódiem hned v úvodu zpěvák, kytarista, skladatel a zakládající člen kapely Maťo Ďurinda.

Tublatanka v Kolíně nehrála dlouhá desetiletí a její příznivci si nesmrtelné skladby patřičně vychutnávali, obzvlášť když jich kapela několik zahrála v akustické verzi se španělkami, došlo i na mávání rozsvícenými mobilními telefony. A skladby jako Šlabikár, Pravda víťazí, Skúsime to cez vesmír nebo Žeravé znamenie osudu, kterou doplnily ohňové efekty, si zpíval mohutný divácký chorál. „A v neděli držíme palce,“ vrátil se na konci Ďurinda ještě k hokeji.

Z vernisáže výstavy 'Nejen nepřátelé s podtitulem Staří Řekové a jejich sousedé' ve Dvořákově muzeu pravěku v Kolíně.
Staří Řekové i se sousedy se na dva roky zabydleli v pravěku

Po krátké přestávce vtrhl na pódium Citron. S jediným zakládajícím členem, bubeníkem Radimem Pařízkem a mladými muzikanty, kteří kromě perfektního hraní přidávali pódiovou show se svými nástroji. A za mikrofonem s Láďou Křížkem, harcovníkem nejen právě z Citronu. Několik skladeb zazpívala coby host i zpěvačka Tanja, s Křížkem i nový duet Schoulená nebo naopak letitou Nad hlavou létá rokenrol. Došlo i na pár novinek z posledního alba Rebelie Rebelů. To vše doplněné videoprojekcemi a téměř permanentně šlehajícími plameny.

Na úplný závěr se ještě vrátila Tublatanka a společně všichni zahráli a zazpívali skladbu Silní a nezlomní, jejíž CD podobu dostal každý návštěvník při odchodu. Ke zdaru celé akce přispělo i v Kolíně poprvé použití beerjetu na čepování piva, takže odpadly tradiční fronty při čekání na oblíbený koncertní nápoj.

Havárie Škody Octavie v ulici Kpt. Jaroše v Kolíně
Auto narazilo do domu. Řídil mladistvý