Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kam za zábavou? Přinášíme vám přehled událostí

Kolínsko - Přečtěte si, co se děje na Kolínsku!

12.10.2017
SDÍLEJ:

Havířovské slavnosti 2017. Horkýže Slíže.Foto: Deník / Běčák Libor

Zásmuky
Víkend bude patřit milovníkům jízdy na divoké vodě. Akce se koná jako součást projektu České unie sportu ČUS Sportuj s námi, jehož mediálním partnerem je Deník. Stavidla rybníka Vavřinec se otevřou v sobotu ráno v 7 hodin. Od 9,30 hodin budou na divokou vodu vyrážet v krátkých odstupech závodníci na kánoích, kajacích a v gumových plavidlech. Konec závodů je plánovaný na brzké odpolední hodiny v závislosti na počtu přihlášených. Start je pod hrází rybníka Vavřinec, cíl o šestnáct kilometrů níže v Toušicích. Těsně před cílem se nachází známá Toušická kaskáda, kterou organizátoři důrazně doporučují nesplouvat, pokud posádky lodí nepatří mezi skutečné profesionály na divoké vodě. Druhá šance popasovat se s divokou vodou, nastane v neděli. Většinou se dostaví 300-400 závodníků a k tomu tak 1 500 zájemců o splutí z řad rekreačních vodáků.

Český Brod
Corridoor ve spolupráci s celorepublikovou soutěží Mistry s Mistry zvou na 16. ročník českobrodské soutěže v aerobiku. Ta se koná po celý víkend ve sportovní hale TJ Slavoj v ulici Komenského od 9.30 hodin. Příchozí uvidí přehlídku toho nejlepšího aerobiku. Na sobotu je naplánovaný závod ve sportovním aerobiku a pohybových sestav. Soutěžit budou jednotlivci, dvojice a týmy. V neděli je pak v plánu cvičení podle lektora, do kterého je třeba se předem přihlásit. Sobotní dopoledne bude patřit nejprve týmům, pak jednotlivcům a dvojicím. V závěru pak sportovním týmům. Po poledni dojde k vyhlášení výsledků. Pokračovat se bude ve dvojicích, mini týmech, show a stepu. Vyhlášení je naplánované na 15 hodin. V neděli se pak bude soutěžit podle věkových kategorií, kdy nejprve budou na řadě děti do šesti let, postupně se vystřídají starší sportovci. Ukončení soutěže je naplánované na 15.20.

Kouřim
Muzeum lidových staveb ožije Svatohavelským posvícením. V 10.30 hodin zahraje Divadlo Navětvi pohádku Dlouhý, široký a bystrozraký. Od 11 hodin je v plánu beseda o jídle a hodování s Kamilou Skopovou. O půl hodiny později dojde k rekonstrukci lidového zvyku stínání kohouta z Podještědí. Deset minut před polednem vystoupí Folklórní soubor Horačky s představením nazvaným Kytka, koloušek, věneček, šejdovec aneb nepudu z hospody, šelma bych byl. Ve 14 hodin je na programu beseda o šití a údržbě lidových krojů s Michaelou Patočkovou a Marií Antonií Filipovou, nositelkou titulu Mistr tradiční rukodělné výroby Středočeského kraje. Po celý den se můžete těšit na jarmark s flašinetářem.

Liblice
Liblický Spolek přátel obce pořádá dílny s podzimní tématikou, které budou přípravou na dušičky a Halloween. Příchozí si mohou zakoupit podzimní dekorace. Akce se koná ve Střední odborné škole od 10 do 16 hodin.

Kolín
Slovenská pop punková kapela Horkýže Slíže přijede do kolínského městského společenského domu v sobotu. Přiveze s sebou novou desku a kapely ZakázanÝ ovoce a Mean Messiah a také novou desku. Začátek je ve 20 hodin.

Český Brod
Tradiční odpoledne pro rodiny s dětmi plné her, zábavy a pouštění draků je naplánované na neděli. Akce začne ve 14 hodin v areálu Na Kutilce v Sokolské ulici. Prezence draků bude trvat do 14.30 hodin, kdy budou draci vzlétat.

Český Brod
Kulturní dům Svět svět ožije v sobotu YouShow. V Českém Brodě odstartuje nový putovní pořad s předními českými youtubery. Jsou to: House, Fimlar a Benatar. Show bude plná rozhovorů, challengí, asků a hudby. Začátek je naplánovaný na 16 hodin. Večer je pak v kulturním domě připravená talkshow naší přední herečky Evy Holubové, známé vedle profesního mistrovství také zájmem o dění kolem nás a snahou nežít život zbytečně. O odpovědi se Eva Holubová dělí S Petrem Čtvrtníčkem. Začátek talkshow je naplánovaný na 19.30 hodin.

Autor: Lucie Mašínová

12.10.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Sjezd Vavřineckého potoka 2017   Foto: archiv organizátorů
3

Bára Špotáková si divokou vodu radši nezkusila, za rok to možná napraví

Neštěstí nebylo opravdové, šlo pouze o cvičení.
94

Záchranné sbory zachraňovaly osoby po srážce vlaků, naštěstí šlo o simulaci

KRIMI MIX: Ukradli peníze, maso i jízdní kolo

Kolín - Přinášíme vám krimi zprávy z Kolína.

Rathův požadavek na odškodnění za pouta se vrací k obvodnímu soudu

Střední Čechy – Ucházet se o 30tisícové odškodnění má dál šanci někdejší hejtman Středočeského kraje David Rath, který před čtyřmi roky stanul před Krajským soudem v Praze jako jeden z účastníků procesu v kauze údajných korupčních manipulací se stavebními a zdravotnickými zakázkami kraje.

Město bude výstavbu střediska platit ze své kasy

Kouřim - Zdravotní středisko v Kouřimi bylo velkým tématem letošního roku. Vedení města se rozhodovalo, zda zázemí pro lékaře vybudovat přímo na historickém náměstí nebo raději v těsné blízkosti základní školy. Vedení města a zastupitelé nakonec pro případnou výstavbu zdravotního střediska ve města zvolili variantu v ulici Čs. armády s byty.

NAŠI PRVŇÁCI: Představujeme další školáky ze Základní školy v Plaňanech

Kolín - Představujeme vám dvě třídy ze Základní školy v Plaňanech.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení