Skanzen zve na komentovanou prohlídku

Kouřim – Komentovanou prohlídku unikátní stodoly z Durdic připravili v Muzeu lidových staveb. Prohlídku bude provázet výklad kurátora sbírky lidové architektury Ernesta Fábika. Akce se koná v sobotu 15. července v 10.30 a ve 14.30 hodin. V interiéru stodoly bude zároveň zpřístupněná výstava Vltava, Sedlčansko a Sedlecko v díle českých krajinářů.

Historické vozy projedou přes Kostelec i Zásmuky

Kolínsko – Retro Prague Rally 2017 projede také přes Kostelec nad Černými lesy a Zásmuky. Jde o divácky atraktivní moment, kdy muzejní exponáty zastaví přímo ve městě a lidé si mohou prohlédnout vozy. Městy na Kolínsku bude 18. ročník populární soutěže automobilových veteránů projíždět v pátek. Vozy na trasu vyjedou v 10 hodin ze Štěrbohol. Letošního ročníku se zúčastní přibližně 50 historických vozů od roku výroby 1912 až do roku 1984. 

V Hlízově oslaví 110. výročí od postavení zdejší školy

Hlízovský unikátní spolek pořádá ve středu 26. července zajímavý program pro děti i dospělé. V rámci oslav 110. výročí od postavení školy a založení zahrady se zde bude od 9 hodin konat přírodovědný program, ve kterém budou přítomní poznávat stromy a keře.

Letní kino promítá divadelní hru Noc na Karlštejně 

Kolín – Divadelní veselohru Jaroslava Vrchlického, která se na jevišti hrála poprvé v květnu 1884, Noc na Karlštejně uvidí návštěvníci letního kina ve čtvrtek. O den později jsou diváci zváni na film nazvaný kalamita, který vypráví o neustálých drobných kalamitách Honzy Dostála, který má sen stát se strojvůdcem. Ke každé vstupence na tento film dostanou příchozí ledové občerstvení. Sobotní promítání bude patřit dětem. Čeká na ně film Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana. Projekce v parku u Ztracené uličky začíná ve 21.45 hodin.

Na nádvoří Vlašského dvora odehrají Noc na Karlštejně

Kutná Hora – Veselohra na motivy divadelní hry Jaroslava Vrchlického s názvem Noc na Karlštejně bude uvedena na nádvoří Vlašského dvora v Kutné Hoře v sobotu 15. července od 18 hodin. V představení si zahrají místní nadšenci, a to například Tomáš Morawski, Bára Kocourková, Zuzana Trnková, Olga Dekojová, Jan Moravčík, Milan Krupička, Libuška Jelínková a spousta dalších. Během vystoupení místních nadšenců zazní slavné písně od Karla Svobody a Jiřího Štaidla ze stejnojmenného filmu. Repríza je veselohry s názvem Noc na Karlštejně je naplánována na 9. září. Odehraje se opět na nádvoří Vlašského dvora od 18 hodin. 

Dobrovolní hasiči oslaví 130 let od založení sboru

Hořátev – Oslavu výročí 130 let od založení sboru dobrovolných hasičů pořádají v Hořátvi v sobotu 15. července od 14 hodin. Naplánovaná je ukázka současné a historické techniky výjezdové jednotky i její zázemí. V rámci akce dojde také k předání nového zásahového vozidla a k ukázce činnosti mladých hasičů. Akce se koná v areálu obecního úřadu a na večer je připravená letní taneční zábava se skupinou Pohoda, která zahraje od 20 hodin.