KOLÍN

Kmochův ostrov ožije v sobotu šestým ročníkem historických slavností. Historické dny jsou letos věnovány období bitvy u Kolína a 300. výročí narození císařovny Marie Terezie a generále Laudona, jehož pluk v Čechách tvoří Páni z Kolína. Program na hlavní scéně je připravený od 10 do 18 hodin. Na vedlejší scéně bude vybudovaný malý vojenský tábor s ukázkou zbraní a výukou tanců. Chybět nebude kočár s figurami císařovny a lokajů. Příchozí uvidí také katovnu a prohlédnout si mohou naučná tabla. V rámci akce mohou navštívit také dobové tržiště s ukázkami řemesel. Akce je možné se zúčastnit v uniformách a kostýmech z 18. století a tím vytvořit lepší a pestřejší obraz doby. Vítání budou dvořané, vojáci, žebráci, vysloužilci i jiné postavy. Ozvat se mohou také ti, kdo mají šikovné české ručičky a umí předvést některé z řemesel, které připomínají časy 18. století. 

KOUŘIM

Historické město ožije festivalem Zpívající Kouřim. Jde o pěvecké a klavírní kurzy, jejichž součástí je setkání základních uměleckých škol z Kouřimi, Kolína a Prahy. Festival bude trvat celý týden, začne však v sobotu v 15.30 hereckým seminářem v zahradě penzionu U Patrona. Zahajovací koncert se pak uskuteční v 19.30 hodin na městském úřadě. Na každý následující den je připravený pestrý program. Na návštěvníky čekají nejen koncerty, ale například také mnoho besed a seminářů. Nachystané jsou také dílny latinskoamerických písní či hudební nauka hrou. V rámci akce je připravený také tanec nebo program o divadelním oblékání, který povede produkční výroby kostýmů Národního divadla Dagmar Neumanová. Celý týden bude opět zakončený koncertem. Ten se uskuteční v sobotu 19. srpna. Zatímco koncert klasické hudby začne ve 13 hodin na radnici, koncert populární hudby v 15.30 Na Střelnici. 

NEBOVIDY

Letní kino Nebovidská tvrz připravilo pro své návštěvníky další projekci na pátek 11. srpna. Od 19 hodin je připraven snímek pro děti Tajný život mazlíčků. V animované komedii se dozvíte odpověď na otázku, co dělají vaši čtyřnozí miláčci, když nejste doma. Ve 21 hodin promítne americké romantické muzikálové komediální drama La La Land, moderní pojetí klasického hollywoodského milostného románu umocněné skvělými písničkami doprovázenými velkolepými tanečními čísly líčí vášnivý milostný vztah od něžného vzrušení rozvíjející se lásky až po trpké zklamání z velkých ambicí.

ZIBOHLAVY

Sbor dobrovolných hasičů Zibohlavy pořádá v sobotu 12. srpna od 10 v hasičském areálu Zibohlavské hasičské a sportovní hry. Účastníci poměří své síly v požárních útocích na sklopky. Chybět nebudou ani zábavné a vědomostní otázky pro děti i dospělé o ceny.

ÚVALY

Letní kino pod sokolovnou promítne dnes od 21 hodin romantickou komedii Dítě Bridget Jonesové. Bridget Jonesová je stále bez chlapa. Jak název třetího dílu slavné série napovídá, tím hlavním malérem bude tentokrát neplánované těhotenství. 

PŘEHVOZDÍ

Bigbít ve dvoře uslyší příchozí v pátek 11. srpna od 18.30 hodin v restauraci U Lípy Svobody. Zahrají kapely Wyzyjak a Faux Pas. Můžete se těšit také na chutný gulášek a tombolu. Návštěvníci se deště bát nemusí, akce se koná za každého počasí. 

KOLÍN

Starý židovský hřbitov můžete navštívit v neděli 13. srpna od 10.00 do 17.00 hodin v rámci Dne židovských památek v České republice. V tento den se otevřou běžně nepřístupné židovských pamětihodností v Čechách, na Moravě a Slezsku. 

KOLÍN

Dalším koncertem, ketrý se uskuteční v rámci Kolínského kulturního léta, je Charijazz, 3. ročník charitativního nejen jazzového festivalu. Na Kmochově ostrově se se postupně představí kapely Awaken, kolínská kapela zpívá o životě a o tom, jak se s ním poprat. Poté zahraje Double guitar band, těleso netypické obsazením dvou jazzových kytar, díky čemuž vznikají osobité interpretace známých jazzových a latin standardů. Na závěr vystoupí pražská indierocková kapela Pankix, složená ze zkušených muzikantů v čele s osobitou frontmankou Sany. Začíná se v 17 hodin, vstup je zdarma.

VELIM

Pouť oslaví Velimští u kostela sv. Vavřince tuto sobotu. Od 15 hodin je připravený program pro děti. Chybět nebude pásmo her, dílničky či bazárek. V 17 hodin začne podvečer s dechovkou. V neděli od 8 hodin se pak uskuteční poutní mše svatá.

KUTNÁ HORA

Kaňkovský hornický jarmark se koná v sobotu 12. srpna od 12 hodin v okolí kostela sv. Vavřince a v kaňkovské Mozaice. Připraveny jsou výstavy, skákací hrady, jízda na koni i hudba. V areálu bývalých Rudných dolů představí svoji expozici Hornický spolek Barbora.

VELKÉ ZBOŽÍ

7. ročník Velkozbožského železného hasiče se koná v sobotu 12. srpna od 10 hodin ve sportovním areálu. Jedná se o velmi těžkou soutěž s náročnými disciplínami se zátěžemi v dýchacích přístrojích. V 19 hodin začíná show za účasti kapel Infiniti, Benefit a Telegraf.

STŘÍBRNÁ SKALICE

Oslavy 90. výročí založení klubu TJ Meteor Stříbrná Skalice se uskuteční tuto sobotu 12. srpna od 11.30 hodin na místním fotbalovém hřišti. Oslavy vyvrcholí v 17.00 hodin, kdy proti sobě nastoupí dospělí domácího klubu a Internacionálové České republiky.

PÁTEK

Milovníci velorexů se mohou těšit již na XIV. sraz vozidel. Akce V pátek v Pátku se koná od 11. do 13. srpna v obci Pátek u Poděbrad. V sobotu se uskuteční jízda po okolí. V neděli od 10 do 12 hodin velorexy uvidíte na Jiřího náměstí v Poděbradech.

JESTŘABÍ LHOTA

Již tuto sobotu se uskuteční Letní noční čtení pod ořechem, tradiční prázdninová akce místní knihovny. Od 21 hodin. se příchozí zaposlouchají do četby románu režiséra a autora úspěšných divadelních komedií Patrika Hartla „Malý pražský erotikon“.

TŘI DVORY

Pouťová taneční zábava se skupinou Paragraf 202 začíná na hřišti TJ Tři Dvory v pátek 11. srpna ve 20.00 hodin. V sobotu 12. srpna od 16.00 hodin se uskuteční u místní kapličky pouťový koncert. K poslechu hraje HARMONIE 1872 Kolín – Malá dechovka Kmochovka.

OKŘESANEČ

Sedmý ročník tradičních závodů motocyklů Jawa 50 Fichtl Cup se odehraje v sobotu 12. srpna. Připraveno je několik závodů dle kategorií včetně závodů minicross a pitbike. Tréninky začnou v 10.45 hodin, hlavní závod po jednotlivých kategoriích odstartuje ve 12.30.