Muzeum lidových staveb opanují nedělní Letnice
Kouřim – Zapomenutá lidová slavnost, kterou jinde neuvidíte, se odehraje v neděli od 10 hodin ve skanzenu.Připravené jsou Letnice. Obchůzka královniček a otvírání studánek v podání národopisného souboru Sejkorky jsou naplánované od 10.30, 13.30 a 15.30 hodin. Od 11.30 a 14.30 hodin pak budou návštěvníci moci zhlédnout vystoupení Šup do sukně, aneb voblikání do kroje v podání národopisného souboru Horačky. Po celý den až do 17 hodin bude probíhat vyprávění o lidových obyčejích pozdního jara, dílna na výrobu holubiček z vejdumků, smažení božích milostí a kosmatic, dětské hry, nebude chybět bylinkářství a další.

Akce v Přístavu U Dvou vorvaňů pomůže onkoláčkům
Veltruby – Celodenní program pro děti je připravený na sobotu od 11 hodin na náplavce v Přístavu U Dvou vorvaňů. Výtěžek bude věnován nadačnímu fondu Šance onkoláčkům. Připravené jsou soutěže po celý den, svou práci předvede Poříční policie, která i děti sveze na člunu, nebude chybět ukázka potápěčské výstroje, přiletí a předvede se vrtulník. Připravená je také ukázka výcviku psů, zásahu veltrubských hasičů, letová ukázka paraglidingu, s ukázkami a výstavou se předvedou i lodní a letečtí modeláři. Přijede dokonce i vojenské obojživelné auto. Celým dnem bude provázet DJ Skey. Na den plný zábavy pro děti, ale leckdy i tatínky, naváže večerní dospělácký program se třemi kapelami: Hovada – The Original Revival Pub Band, Kris a Anarchia.

Do skanzenu můžete zajít na senoseč, ale s kosou v ruce
Kouřim – Pokosit voňavou louku je romantika, ne zrovna lehká práce a um zároveň. Málokdo se dnes dokáže postavit za kosu a během chviličky ji nezapíchnout špičkou do první krtiny. A tak muzeum připravilo pro zájemce kurz senoseče. Bude vedený Danem a Markétou Mikušíkovými z ViaNatura a věnován jak výuce ergonomického kosení, tak také ukázkám naklepávání kosy a všeobecně péče o ni. Akce se uskuteční v sobotu, maximální počet účastníků je deset.